Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Яку воду у Харкові краще не пити

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Понад третина зразків води, яку перевіряли спеціалісти у Харкові, не відповідала нормам.

Спеціалісти Харківського центру контролю і профілактики хвороб опублікували звіт про дослідження якості води за 6 місяців 2025 року.

У Харкові досліджували 18 проб води із 12-ти популярних природних джерел: Саржин яр, Манжосів яр, селище Олешки, парк "Юність", "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3", "Олексіївська балка", вул. Мінераловодська, 1, вул. Владислава Зубенка, 25, вул. Бучми. У п'ятьох джерелах із перерахованих є відхилення від норм за мікробіологічним та хімічним складом. 

"Відхилення від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки реєструвались у воді 5 джерел: "Петренки-1", "Петренки-2", "Петренки-3", парк "Юність", вул. Бучми (ліва сторона). За санітарно-хімічними показниками не відповідала нормативним вимогам вода з каптажів джерел у парку "Юність" (за вмістом нітратів та показником загальної жорсткості)", — повідомили у Центрі контролю і профілактики хвороб.

Лікарі зазначають, що вода з колодязів та природних джерел може бути небезпечною через вміст небезпечних забруднень, адже підземні води не захищені від проникнення шкідливих речовин. Тому таку воду рекомендують обов’язково кип'ятити (але від токсинів це не позбавляє).

У Харківській області із 751 проби води з джерел нецентралізованого водопостачання (колодязі, каптажі джерел) понад половина була з порушеннями складу.

"У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативів за показниками загальної жорсткості, каламутності, кольоровості, окиснюваності, вмісту нітратів, сульфатів, хлоридів, фтору, заліза, сухого залишку.  За мікробіологічними показниками досліджено 548 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 30,5% проб не відповідали нормативам", - кажуть спеціалісти.

У джерелах води на Харківщині високий вміст нітратів (іноді до 40 разів). Колодязі з найвищим вмістом концентратів розташовані на території Нововодолазької, Малоданилівської та Дергачівської громад (ТГ) Харківського району, Близнюківської та Олексіївської ТГ Лозівського району, Краснокутської, Валківської та Богодухівської ТГ Богодухівського району та Зміївської ТГ Чугуївського району. Інформацію про кількість нітратів можна знайти на карті.

Раніше KHARKIV Today писав, де у Харківській області найгірша вода.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.