Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Які школи у Харкові не зможуть відбудувати: офіційна інформація

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today.
Відновити не можна дві школи у Слобідському районі і по одній у Київському та Шевченківському.

Харків готується до переходу на мішану форму навчання з 1 вересня 2023 року. Якщо дозволить безпекова ситуація, частина дітей зможе повернутися за парти у школах, де є акредитоване ДСНС сховище. 

У багатьох школах, які були пошкоджені за час повномасштабного вторгнення, тривають ремонтні роботи. Скільки з них не встигнуть відновити до нового навчального року, невідомо. У Харківській міськраді говорять, що за умови повернення до очного навчання хоча б частково, дітей зі зруйнованих навчальних закладів доведеться переводити у вцілілі школи. Цю схему напрацьовують. Уже напевно відомо, що чотири школи не зможуть прийняти учнів: ступінь пошкоджень дуже великий.

"Були пошкоджені 112 шкіл, чотири школи взагалі не підлягають відновленню: це №46, 47, 134 та 78", - повідомляє "Суспільне" з посиланням на директорку департаменту освіти і науки Харківської міської ради Ольгу Деменко.

Школа №134 на вулиці Шевченка була спалена окупантами: 27 лютого група диверсантів забарикадувалась у цьому навчальному закладі, відмовляючись здаватися в полон. Уночі загорілися дерев'яні перекриття школи, вона вщент згоріла.

Гімназія №46 (на фото) і школа №78 розташовані у Слобідському районі. У ніч проти 10 липня 2022 року по гімназії завдали удару ракетою С-300, були зруйновані кілька поверхів навчального корпусу. Це була одна з найкращих шкіл Слобідського району і Харкова.

По школі №78 росіяни завдавали кілька ракетних ударів навесні і влітку 2022 року.

Ліцей №47 по вулиці Космонавтів росіяни знищили на початку липня минулого року.

Слід зауважити, що уже оголошені тендери на проєкти відбудови кількох десятків харківських шкіл, серед них фігурує школа №78.

За словами Ольги Деменко, у Харкові було пошкоджено 242 навчальних заклади, зокрема 112 шкіл. Із 2022 року відновили 33 школи.

Як писав KHARKIV Today, у харківських школах провели опитування щодо повернення дітей до міста з 1 вересня. За словами Ольги Деменко, таким чином у міській раді намагаються зрозуміти, яка мережа класів і шкіл буде з нового навчального року.  На кінець навчального року 2022/2023 у Харкові навчаються орієнтовно 40 000 дітей шкільного віку, близько 37 000 вчаться у наших школах і живуть за кордоном, і ще 28 000 школярів живуть в інших населених пунктах України. За час повномасштабної війни Харків "втратив" приблизно 10 000 учнів, які виїхали деінде і забрали документи.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.