Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Які ліцеї та гімназії планують відремонтувати у Харкові

Ілюстративне фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
Управління міськради уклало дев'ять угод у серпні.

На ремонти дев'яти пошкоджених закладів середньої освіти планують витратити майже 100 мільйонів гривень.

Протягом серпня управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради уклало дев'ять угод на проведення ремонтів у закладах освіти Харкова на 96 мільйонів гривень. Ремонтуватимуть ліцеї та гімназії чотири фірми-підрядники. Про це пише Харківській антикорупційний центр із посиланням на систему публічних закупівель ProZorro.

Найбільше грошей сплатять товариству з обмеженою відповідальністю "ББ Україна" — 35 мільйонів гривень. До червня цього року у нього були інші власники, наразі директором указаний Андрій Українець, підприємство зареєстровано у Черкаській області.

Із цією фірмою підписали два договори — щодо реконструкції ліцеїв №107 і №140. За роботи у 107-му ліцеї фірмі заплатять 16,8 мільйона гривень, у 140-му ліцеї — 18,2 мільйона гривень. Ціни виявилися ринковими.

"Уперше в документації тендеру, який проводить дане управління, був опублікований кошторис. І також уперше у кошторисі були зазначені абсолютно ринкові ціни. Більше того, на деякі матеріали вони були нижче за ринкові", — зазначили у ХАЦі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали 11 найкращих харківських шкіл, які увійшли до ТОП-200 України

Наприклад, для реконструкції 107-го ліцею куплять щебінь за ціною 660 гривень за кубометр, склопакети — по 3333 гривні за квадратний метр, підвіконня — 217 гривень за погонний метр. Акрилову шпаклівку придбають нижче за ринкові ціни — по 96,18 гривні за кілограм. При тому, що виробник на своєму сайті вказує ціну — 109 гривень за кілограм.

У 140-му ліцеї понад п'ять мільйонів гривень витратять на віконні блоки. Квадратний метр коштуватиме 5208 гривень. У ХАЦі зазначили, що ця ціна також є ринковою.

Інші підрядники, з якими уклали угоди, кошториси приховали. Три договори були підписані з будівельною компанією "Векторбуд Девелоп", загальна сума за договорами складає 21,8 мільйона гривень. Заснував її Олександр Корчмар. Компанія займатиметься, зокрема, ремонтом гімназії №50 (їй заплатять за це 9,8 мільйона гривень), ліцею №169 (6,6 мільйона гривень), ліцею №73 (5,3 мільйона гривень).

Ще одним підрядником стала будівельна компанія "Промтекс". Вона вже відома за завищеними цінами у кошторисах. Компанія входила у консорціум "Білдінг груп" разом із фірмою "Спецбудмонтаж-Україна" (Анатолій Денисенко), "Індастріал Білдінг груп", і "Інкам-Білдінг" (Станіслав Києвець). Їй віддали два тендери — щодо ремонту ліцеїв №75 (15,89 мільйона гривень) і №69 (12 мільйонів гривень).

Два заклади освіти, ліцеї №74 і 131, ремонтуватиме товариство з обмеженою відповідальністю "Тітан", яке належить Миколу Хомовському. Він раніше керував ремонтно-будівельним підприємством Слобідського району Харкова. Наразі це комунальне підприємство реорганізовано. У фірмі "Реконструкція" Хомовський був указаний партнером Олександр Лементи, який тривалий час був на посаді заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Харківської міської ради. У ХАЦі зазначили, що фірми Хомовського вже отримували підряди від цього департаменту. Фірма "Тітан" ціни на матеріали вказувати не стала.

Зазначимо, 5 вересня управління оголосило тендер щодо капремонту у ліцеї №142 (вулиця Валентинівська, 20-В). На ремонт готові витратити понад 40 мільйонів гривень. Аукціон має відбутися 14 вересня.

Як писав KHARKIV Today, за реконструкцію ліцею у Харківській області віддадуть 235 мільйонів гривень. Роботи планують провести у Чугуївському ліцеї №2.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.