Яка температура буде взимку у домівках харків'ян
У місті потрібно децентралізувати системи опалення, водо- й теплопостачання.
Через російські обстріли зруйновані усі теплоелектроцентралі, від яких живився Харків. Також руйнувань зазнала трансформаторна підстанція. Місто не виробляє електроенергію. Тому у Харкові планують децентралізувати системи енерго-, водо- та теплопостачання. Наразі встановлюють когенераційні установки, газогенератори і блочно-модульні котельні. Про це повідомив мер Харкова Ігор Терехов в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Ми працюємо над тим, щоби встановити малопотужні когенераційні установки, газогенератори для того, щоб забезпечити, перш за все, водопостачання. Бо наразі є дуже велике плече доставки води до Харкова. Частину з обладнання ми вже отримали. Крім того, ми будемо встановлювати БМК — блочно-модульні котельні, які будуть розставлені практично по всьому Харкову, щоби була можливість у зимовий період забезпечувати людей теплопостачанням. Ми дуже серйозно працюємо над цим, розробили план дій, якого дотримуємось, і робимо все можливе для того, щоб забезпечити людей комунальними послугами", — розповів Терехов.
За допомогою когенераційних установок та мобільних котелень планують повністю замінити централізоване опалення. Мер Харкова каже, що якщо обладнання встигнуть установити, то він нього до домівок харків'ян подаватимуть тепло +18 градусів.
"Так, повноцінно зможуть замінити. Ми зробили такі розрахунки для того, щоби повністю замінити централізоване теплопостачання завдяки цим когенераційним установкам і модульним котельням. Тому так — ми проробили все так, щоб це була повноцінна заміна, і для цього ми закуповували це обладнання, — сказав Терехов. — Якщо все буде зроблено, звісно, вдасться [на питання, чи вдасться забезпечити температура у домівках на рівні +18 — ред.]".
Як писав KHARKIV Today, для проходження опалювального сезону Харкову необхідно 95 когенераційних установок. Із них 85 підуть комунальному підприємству "Харківські теплові мережі", ще десять отримає КП "Харківводоканал".