Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як виглядають пункти незламності у Харкові

Пункт незламності по вулиці Наталії Ужвій, 70. Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Відкриті мобільні та стаціонарні пункти.

Мобільні та стаціонарні пункти незламності працюють цілодобово.

Із 23 листопада у Харківській області запрацювали десять мобільних пунктів незламності (обігріву). Крім того, в регіоні працюють 59 стаціонарних пунктів незламності на базі пожежно-рятувальних підрозділів Головного управління Харківській області.

Як повідомив KHARKIV Today керівник сектору роботи зі ЗМІ Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області Євген Василенко, у Харкові на сьогодні відкриті три пункти незламності:

  • вул. Наталії Ужвій, 70,
  • вул. Гвардійців-Широнинців, 68-Б (на території пожежної частини),
  • вул. Владислава Зубенка, 4 (на території пожежної частини).

Пожежні частини надаватимуть допомогу у разі потреби, якщо електропостачання не буде більше ніж добу. На випадок повітряної тривоги у пункті незламності в пожежній частині є укриття. Людей із мобільного пункту у мікрорайоні направлять до найближчого укриття.

У пунктах незламності жителі можуть погрітися, скористатися інтернетом, зарядити гаджети, поїсти, отримати першу медичну допомогу, ознайомитись із картами найближчих укриттів та пунктів обігріву, АЗС і банківських відділень. Також тут розповідатимуть про пожежну, мінну та техногенну безпеку.

"На місці перебувають співробітники ДСНС. Люди звертаються. Питають, наприклад: "Чи можна поставити буржуйку у себе у квартирі?". Їм кажуть: "Звісно, не можна, буржуйка — це відкритий вогонь. Ви у будинку живете не одні. Буржуйки ставлять лише у приватних будинках, і то, потрібно дотриматися норм пожежної безпеки". Також зверталися щодо встановлення дизельних станцій", — розповів Євген Василенко.

Крім того, у пунктах незламності нададуть у разі потреби медичну допомогу та викликають "швидку".

"Тут є аптечка. Співробітники ДСНС мінімальну допомогу надають. У випадку чого є контакт одразу зі "швидкою", — каже Євген Василенко.

Зазначимо, наразі у Харкові облаштовують пункт обігріву по вулиці Літаковій. Як повідомили у Харківській міській раді з посиланням на адміністрацію Основ'янського району, обладнанням його займається комунальне підприємство "Харківспецбуд". Пункт являтиме собою тепле приміщення, де можна буде зігрітися і зарядити гаджети. Готовим до експлуатації він буде незабаром.

Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області радить жителям записати адреси найближчих пунктів незламності на випадок аварійного відключення зв'язку або світла. Знайти адреси пунктів незламності можна за посиланням тут.

Як писав KHARKIV Today, 23 листопада вдень у Харкові та області зникло світло. Це сталося після влучань в енергооб'єкти України, на Харківщині влучань не було. У компанії "Харківобленерго" повідомили, що на Харківщині застосовані аварійні відключення. 

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.