Як виглядає Харківський зоопарк за чотири місяці до відкриття
На будмайданчиках багато робітників, досі не завершені чимало тематичних зон. Судячи з фото, до нових вольєрів переїхали мавпи, великі хижаки, птахи і слони.
13 квітня секретар Харківської міськради Ігор Терехов відвідав Харківський зоопарк. Він упевнений, що його відкриють 23 серпня — в день міста. Про це повідомив "Редпост".
"23 серпня, я впевнений, ми урочисто відкриємо Харківський зоопарк. Дуже багато нам треба виконати до цього часу. Я вдячний будівельникам за те, що вони роблять. Можу сказати, що темпи нормальні. Графік, який ми ставили і розробляли на початку будівництва, ми витримуємо повністю" — розповів Ігор Терехов.
Він оглядав майбутні павільйони і природні локації разом з президентом "Інвестиційно-будівельної компанії "Авантаж" Анатолієм Денисенком, головою наглядової ради "Житлобуд-1" Олександром Харченком, головною архітекторкою міста Тетяною Поливановою і директором Харківського зоопарку Олексієм Григор'євим.
За словами секретаря Харківської міськради, коли виникла думка створити в Харкові сучасний відкритий зоопарк, він об'їздив всі великі зоопарки в Європі, щоб взяти на озброєння кращі ідеї.
"Жираф'ятник ми дивилися в Кельні. І сьогодні він майже такий, ми його вдосконалили, але майже такий, — тут у нас, в Харкові. Дуже багато почерпнули у Празького зоопарку, тому що в Празі такий гарний зоопарк. Він розташований трішки по-іншому, там горбиста місцевість, але ми звідти теж багато почерпнули" — пояснив він.
Директор зоопарку повідомив, що в цілому зміниться концепція парку — кількість тварин зменшиться, але залишаться знакові види.
"Це будуть і зебри, і жирафи, і бегемоти, і слони, і, може бути, в перспективі, будуть носороги. З'являться людиноподібні мавпи, вже є орангутанги, будуть шимпанзе, з якими ми давно дружимо, які у нас раніше жили в зоопарку. Одне слово, зоопарк буде мати свої родзинки" — додав Олексій Григор'єв.
Голова наглядової ради "Житлобуд-1" додав, в Україні навряд чи знайдеться будівництво з такими обсягами виконуваних робіт.
"Тут все унікальне. Авіарій (вольєр для птахів — ред.) буде! Це більше тисячі квадратних метрів. Під однією сіткою літатимуть птахи, ми будемо знаходитися серед них. І це вже буде трішки не те, до чого ми звикли в зоопарку. Будівництво унікальне, тут з усіх будівельних організацій працює більше 600 чоловік. Більше 30 механізмів. Це дуже великий обсяг робіт. Я думаю, в Україні складно знайти будівництво з такими обсягами виконуваних робіт" — розповів Олександр Харченко.
Оновлений Харківський зоопарк позбувся решіток, залишаються тільки спеціальні огорожі з використанням природних ландшафтів — рови з водою, кам'яні стіни, винесені над зоною проживання тварин оглядові майданчики. Будівельники запевняють, що передбачена надійна система безпеки для відвідувачів.