Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як цивілізовано демонтували пам'ятник Пушкіну в Харкові

Фото: KHARKIV Today.
Погруддя поета прибрали з центра міста у День української писемності.

Погруддя російського поета будуть зберігати у надійному місці.

Пам'ятник Пушкіну з центра Харкова під публічним тиском все-таки вирішили прибрати. Це відбулося в цивілізований спосіб. Комунальники зранку 9 листопада старанно "пакували" погруддя, обкладали його мішками з піском, накривали захисною сіткою. Поки у соцмережах обговорювали, навіщо Пушкіна ховають, а не вирішують питання кардинально, плани мерії таки змінилися. Що стало поштовхом, поки що невідомо. Близько 15:00 директор департаменту у справах інформації міської ради Юрій Сидоренко був не в курсі того, що відбувається. 

Уже о 14:30 робочі обережно "розпакували" Пушкіна, підняли бюст маніпулятором, завантажили на вантажівку і вивезли в невідомому напрямку. Комунальники пообіцяли, що Пушкіна будуть старанно зберігати. 

Після 15:00 з'явилася офіційна позиція мерії. Подаємо її в повному вигляді:

"Погруддя Пушкіна демонтовано і відправлено на відповідальне зберігання. Його подальша доля - чи буде він зберігатися у музеї, чи йому знайдеться інше місце у культурному та історичному просторі Харкова - вирішуватимуть харків‘яни після Перемоги України. Цей пам’ятник, а, можливо й інші, мають бути збережені, а їхню подальшу долю демократичним шляхом, але вже у мирний час, вирішуватимуть саме харків’яни. Харків є одним з найпострадаліших міст України від рашистської зброї та агресії. У міській раді розуміють почуття тих харків‘ян, які не бажають бачити у своєму місті російські топоніми і поділяють їхнє бажання переосмислити культурне та історичне середовище міста. Як один з варіантів такого переосмислення - погруддя Пушкіна може стати частиною експозиції, присвяченій українському національно-визвольному руху, адже більше ста років тому, ще перед революцією 1917 року, його збиралися знести активісти цього руху. Але в який спосіб це питання буде розв‘язане - вирішуватимуть саме харків‘яни після Перемоги України".

Згодом мерія навіть опублікувала відео, як погруддя відправили на перетримку.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.