Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

24 березня, 2021 - 18:00

Як провести з користю шкільні канікули

Кожен школяр з нетерпінням чекає канікул незалежно від пори року.

Адже нарешті настане той час, коли не потрібно буде ходити на заняття, робити домашнє завдання і рано прокидатися. Свобода дій, можна робити, що душа забажає: гуляти, дивитися серіали, спілкуватися з друзями, спати, скільки хочеться. Насправді, це все чудово, але не варто забувати про те, що канікули — це не привід деградувати і припиняти розвиватися. У цій статті ми розповімо вам про те, як провести шкільні канікули з максимальною користю.

Безумовно, на канікулах необхідно відпочити, але психологи стверджують, що організму потрібно всього лише три дні для того, щоб знову бути готовим до роботи, тому не варто з цим затягувати. Рекомендуємо вам на перші кілька днів канікул залишити дитину в спокої, а вже після подумати про те, як використовувати її вільний час для того, щоб направити відновлені сили в правильне русло.

Варто вибудувати можливий режим дня для того, щоб дитина не тільки вчилася, а й встигала насолодитися вільним часом. Необхідно зрозуміти, чому саме варто приділити увагу на канікулах, які предмети підтягнути, до яких іспитів підготуватися або що б нового вивчити. Запропонуйте дитині спробувати трохи налагодити процес навчання і поясніть їй, наскільки це важливо, а також те, що після виходу на навчання, часу для того, щоб прибрати ці прогалини у знаннях, у неї не буде. Визначтеся з напрямом, в якому ваша дитина буде рухатися під час канікул.

Надолужити згаяне

Незважаючи на те, що шкільна освіта охоплює досить великий обсяг різних матеріалів, найімовірніше, на заняттях тему пояснюють досить-таки поверхово. У цьому і полягає основна проблема — від учнів можуть вимагати ті знання, які вони так і не отримали. Тому канікули — це прекрасний час для того, щоб надолужити упущені знання і підтягнути успішність з предметів, які викликають проблеми. Наприклад, у школярів досить часто виникають неполадки з технічними науками — це факт. У тому випадку, якщо ви самостійно не можете пояснити дитині теми з математики, в яких вона не розбирається, то можна скористатися послугами  репетитора з математики.

Завдяки сучасним технологіям вчитися можна, перебуваючи вдома, ваша дитина зможе заповнити прогалини в знаннях онлайн. Витратьте час і підберіть гідного викладача, адже від якості занять залежить буквально все. Радимо звернути увагу на наступні аспекти: спеціалізація педагога, освіта, додаткові дипломи, те, як він працює з дітьми, робочий стаж, відгуки його учнів. Також неодмінно треба буде присутнім на першому занятті вашої дитини з новим репетитором, щоб оцінити якість подачі матеріалу, ставлення до учня, обговорити всі необхідні нюанси, що стосуються ціни, регулярності занять, підручників і додаткових матеріалів.

Підготовка до іспитів

Іспит — це той момент, який провокує стрес у кожної людини. Така велика відповідальність дуже б'є по не сформованій психіці дитини, тому ви як батьки, повинні докласти максимум зусиль для того, щоб підготовка до цього заходу була якісною.

Краща порада — це почати готуватися заздалегідь і приділяти цьому достатню кількість вільного часу. Ідеальним часом для підготовки до іспитів стануть канікули, адже можна ні на що не відволікатися і повністю присвятити себе процесу підготовки. Складіть максимально комфортний розпорядок дня для дитини, допомагайте їй проходити нові теми і підтримуйте її. У тому випадку, якщо ви не маєте можливості пояснити школяреві ті моменти програми, які він не розуміє, — скористайтеся додатковою допомогою.

Перегляд онлайн-лекцій

Якщо прогалин у шкільній освіті немає, а іспити дуже нескоро, то можна присвятити канікули саморозвитку. Підберіть для дитини цікаві відео-лекції або онлайн-курси з тієї сфери, яку вона хотіла би вивчати. Так вона буде проводити час з користю і насолоджуватися процесом навчання. Також варто показувати дитині особистий приклад, адже всім відомо, що багато чого діти переймають саме від своїх батьків. Запропонуйте послухати лекцію разом, а після обговоріть її. Дитина відчує вашу зацікавленість в її житті, підтримку і любов.

Загалом, канікули можна і неодмінно потрібно використовувати з максимальною користю.Тому рекомендуємо поговорити зі своєю дитиною і пояснити їй, наскільки важливо вчитися, адже в майбутньому це принесе плоди. Якщо ви все зробите правильно, то в подальшому школяр обов'язково подякує вам за подаровані можливості і підтримку. Хороших і продуктивних канікул!

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.