Як працює мобільний шпиталь у деокупованому місті на Харківщині (Фото)
У мобільному шпиталі є соматичне відділення на 30 ліжок, операційна, відділення інтенсивної терапії на шість ліжок та ізолятор.
Медичну допомогу у шпиталі надають лікарі-іноземці та українські медики. На день там приймають близько ста пацієнтів. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
"Близько 100 пацієнтів щодня отримують допомогу в шпиталі, 3-4 оперативні втручання в день, 6 ліжок інтенсивної терапії. Люди задоволені!", — розповів Ляшко.
8 жовтня у шпиталь в Ізюм прибула додаткова бригада медицини катастроф у складі трьох хірургів та анестезіологів. За словами Ляшко, у шпиталі є всі лікарські засоби.
Лікарня у місті повністю знищена, зокрема, приймальне відділення та відділення інтенсивної терапії з операційним блоком. Як розповів Ляшко, зараз відновлюють терапевтичне відділення, в колишній травматології обладнали операційну. Міністерство охорони здоров'я України та Харківська обласна військова адміністрація шукають можливості відбудови лікарні.
"Поступово відновлюємо рівень надання медичної допомоги на деокупованих територіях. Домовились спільно пошукати ресурс для розробки проєктно-кошторисний документації на відновлення Ізюмської лікарні, яка буде включати і місце для розміщення центру первинної меддопомоги, і пункт базування екстреної медичної допомоги", — розповів Ляшко.
Як писав KHARKIV Today, 7 жовтня у деокупованому місті Ізюм у Харківській області відкрився шпиталь Samaritan's Purse ("Сумка самарянина), в якому працюють іноземні та українські спеціалісти. Усі послуги та ліки у шпиталі надають безкоштовно. У шпиталі доступні наступні послуги:
- діагностика та лікування інфекційних та неінфекційних захворювань;
- загальна оцінка та надання послуг з репродуктивного здоров’я;
- травматологія;
- цілодобова служба невідкладної допомоги.