Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як планують витрачати гроші міського бюджету Харкова у 2022 році

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
На реконструкцію зоопарку наступного року планують витратити 250 мільйонів гривень.

Антикорупційники вважають, що на фінансування капітальних проєктів у Харкові наступного року заплановано 2,6 мільярда гривень.

Проєкт бюджету міста на 2022 рік, саме гроші, заплановані на великі будівельні роботи, почав аналізувати Харківський антикорупційний центр. Про це ХАЦ повідомив на своєму сайті.

Так, реконструкція зоопарку продовжує бути найдорожчим об'єктом у бюджеті. Загальна сума реконструкції поки не змінилася і становить 2,187 мільярда гривень. На 2022 рік чиновники запланували витратити на реконструкцію 250 мільйонів гривень. Також у бюджеті зазначено, що будівництво об'єктів продовжиться у 2023-2025 роках", — розповіли у Харківському антикорупційному центрі.

Антикорупційники дізналися суму будівництва нової багаторівневої транспортної розв'язки біля станції метро "Київська".

"Роботи оцінили у 1,55 мільярда гривень. У 2022 році на розв'язку витратять 129,4 мільйона гривень. Планується, що роботи завершать до 2024 року", — пояснили вони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харківській області збудують дворівневу транспортну розв'язку

За даними ХАЦ, ще мінімум 550 мільйонів гривень коштуватиме місту будівництво нової дороги через ринок "Барабашово".

"Саме у таку суму оцінюють будівництво п'яти ділянок нової дороги та огорожі. На наступний рік поки що заплановано фінансування у сумі 40 мільйонів гривень", — повідомили вони.

Антикорупційники розповіли, що у бюджеті прописано реконструкцію трамвайної колії на вулиці Весніна. Хоча проти втілення реверсивного руху трамваїв виступають експерти і активісти.

"Однак фінансування суттєво менше за суму, на яку оголошували тендери. На даний момент на реконструкцію трьох ділянок запланували виділити 173,7 мільйона гривень, з яких 45 мільйонів гривень у 2022 році", — уточнили в ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамвай лишається. У Харкові відклали розширення вулиці Весніна

За їхніми даними, будівництво нової льодової арени у Парку машинобудівників коштуватиме 606 мільйонів гривень.

Її трибуни зможуть вмістити до 2000 глядачів. Водночас поле арени буде трансформером: на ньому можна буде проводити змагання з різних видів спорту (баскетбол, бокс, волейбол, міні-футбол), а також вистави та концерти. Наступного року на будівництво арени запланували витратити 58,1 мільйона гривень", — пояснили антикорупційники.

У ХАЦ дізналися, що будівництво нового паркінгу на проспекті Науки з оглядовим майданчиком коштуватиме місту більш ніж 353 мільйони гривень.

"Це втричі дорожче, ніж коштувало будівництво паркінгу на вулиці Римарській. Слід зазначити, що цей об'єкт розбили на три частини. Будівництво паркінгу окремо, оглядовий майданчик окремо, а третина — на інженерні мережі. Але поки що з фінансами на цей об'єкт чиновники не надто щедрі. Вони запланували лише 20 мільйонів гривень", — розповіли вони

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У саду Шевченка відкрився платний паркінг

Антикорупційники зазначили, що будівництво паркінгів планується у кожному районі міста. Поки що це лише рядок у бюджеті, обсяги фінансування невідомі. Але плани міської влади саме такі.

Вони додали, що у Харкові з'явиться новий об'єкт — багатофункціональний урбан-центр, він розташовуватиметься у парку Перемоги.

"Його орієнтовна вартість 205 мільйонів гривень. Наступного року освоїти планують 100 мільйонів гривень. Замовником будівництва буде КП "Зелений каркас", яке очолила людина з оточення бізнесмена Олександра Ярославського. Загалом є питання, чому реалізація "зеленого каркасу" має розпочатися з цього об'єкту , адже суть ідеї "зеленого каркаса" полягає в тому, щоб з'єднати всі паркові зони в одну мережу зеленими коридорами з пішохідними та велосипедними доріжками, а не будувати центри. Сама реконструкція парку Перемоги коштуватиме 123 мільйони гривень, з яких у 2022 році освоять 2 мільйони гривень", — уточнили у ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інші часи. Що змінилося у Харкові через рік після смерті Кернеса

Крім того, повідомили у парку імені Маяковського, заплановано будівництво міського дитячого технічного центру. Вартість робіт — майже 34 мільйони гривень. У 2022 році планують виділити 4,2 мільйона гривень.

"Не зменшуються витрати на ремонти і у парку імені Горького. Наступного року з бюджету планують виділити майже 50 мільйонів гривень на реконструкцію футбольних полів. Також чиновники запланували реконструкцію Палацу одруження на вулиці Сумській за 28 мільйонів гривень. Ще 25 мільйонів гривень витратять на будівництво міського торгового комплексу біля "Барабашово". Загальна сума будівництва комплексу — 109 мільйонів гривень", — розповіли антикорупційники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прогулянки по Харкову з Андрієм Парамоновим. Особняк Олександра Йозефовича на Сумській вулиці

У ХАЦ зазначили, що у Харкові планується розпочати будівництво нової системи оповіщення населення та профінансувати продовження будівництва системи відеоспостереження у місті.

"А тепер про те, на що грошей не вистачило. Так, жодної копійки поки що не заплановано на ремонт, реконструкцію або будівництво лікарень. Так, по департаменту охорони здоров'я прописано 56 мільйонів гривень, але всі вони мають піти на закупівлю техніки і обладнання. Зокрема, автомобілів швидкої допомоги. Інформації про ремонт лікарень поки що у проєкті немає, також не зазначено і фінансування ремонту та будівництва шкіл, за винятком 1,5 мільйона гривень на будівництво початкової школи №182 на вулиці Леся Сердюка, 4б. Також окремо виділено гроші на ремонт фасаду музичної школи на вулиці Ярославській", — пояснили у ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За гроші харківського бюджету відремонтують будинок, де прописана дружина Шуфрича

Ситуацію з будівництвом метрополітену вони вважають дивною.

"У проєкті бюджету зазначено, що є субвенція з держбюджету на суму понад 300 мільйонів гривень, однак у розділі капітальних вкладень інформації про будівництво метрополітену поки що немає, за винятком 20 мільйонів гривень на викуп ділянок. Ще у проєкті бюджету є гроші на придбання нових автобусів та тролейбусів і знову жодної інформації щодо придбання нових трамваїв", — повідомили антикорупційники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Метро на "Одеську" почнуть будувати не раніше середини 2022 року

За їхніми даними, загалом на фінансування капітальних проєктів у Харкові на 2022 рік заплановано 2,6 мільярда гривень.

"І як бачимо, тенденції не змінюються. Фасадні проєкти продовжують з'являтися на відміну від соціальних", — додали у ХАЦ.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.