Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Як облаштовані "пункти незламності" у Харківській області (фото)

Стаціонарний "пункт незламності" у Слобожанському. Фото: Слобожанська селищна рада
У Слобожанській та Чугуївській громадах показали "пункти незламності".

У громадах Харківської області діють "пункти незламності", де жителі можуть зігрітися та зарядити мобільні телефони.

Зокрема, у селищі Слобожанське такий пункт відкрили 23 листопада по вулиці Ярослава Мудрого, 12 (приміщення Палацу культури). У пункті працювали волонтери.

"Близько ста мешканців селища вже встигли скористатися можливостями пункту — зарядити мобільні телефони та зігрітися. Для волонтерів, які прийшли допомогти в роботі пункту, було проведено інструктаж з пожежної безпеки", — розповіли у Слобожанській селищній раді.

Згодом у Слобожанській громаді розгорнули мобільний "пункт незламності". Допомагали його розгортати співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Пункт розташований біля дев'ятиповерхівок на колишній платній стоянці. Пункт працює цілодобово.

Усього у Слобожанській громаді планували відкрити 11 стаціонарних пунктів обігріву: п'ять пунктів — у селищі Слобожанське та по одному пункту у селах Донець, Лиман, Нижній Бишкин, Геніївка, Шелудьківка.

У ці пункти закупали електрогенератори, металеві печі, дрова, труби димоходів, вогнетривкі листи, подовжувачі та баки для питної води.

Також продовжується обладнання "пунктів незламності" у Чугуївській громаді. Один такий пункт розгорнули у 7-й школі в Чугуєві. Як повідомила мер міста Чугуїв Галина Мінаєва, пункт уже готовий приймати жителів у разі тривалого відключення електрики. Він розрахований на близько 70 людей. У ньому можна зігрітися, зарядити гаджети, поїсти, отримати медичні послуги та доглянути за дитиною.

"Більш того, вже пройшло його "бойове хрещення" — протягом останніх двох діб сюди вже звертались городяни з метою підзарядки своїх мобільних засобів зв'язку. "Пункт незламності" в сьомій школі може прийняти близько сімдесяти мешканців, які матимуть змогу обігрітися та отримати гаряче харчування. До їх послуг медичний пункт, генератори, зарядні пристрої, ліжка з новою білизною, кімната для матері та дитини, дитяча ігрова кімната, біотуалети, набір посуду та навіть новенькі мультиварки", — розповіла Галина Мінаєва.

За інформацією голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, на сьогодні у Харківській області є майже 300 "пунктів незламності": стаціонарні та десять мобільних. Вони працюють цілодобово.

Знайти адреси "пунктів незламності" можна за посиланням.

Як писав KHARKIV Today, у Харківській області діють "пункти незламності". На карті їх можна знайти понад двісті. Однак більшість із них — просто пункти обігріву, із генератором, але без інтернету. Крім того, жителям Харківщини пропонують зігрітися у відділах та управліннях поліції.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.