Як Харківська область готова до опору
У Харківській області на 75% готові загони територіальної оборони, на складах не залишилося зброї, над регіоном "взяла шефство" 81-а аеромобільна бригада, яка брала участь в обороні Донецького аеропорту.
16 лютого, коли західні ЗМІ обіцяли початок повномасштабного вторгнення російської армії до України, голова УСБУ у Харківській області Роман Дудін розповів із трибуни Харківської обласної ради про те, як регіон готовий оборонятися.
За даними розвідки, навпроти кордону з Харківською областю сконцентровано близько 13 тисяч військових РФ. Це населені пункти у Білгородській області (Олексіївка, Валуйки) і далі у Курській. Окрім військових частин, розгорнуті шпиталі і так зване "постачання".
"Ці військові частини постійно маневрують, змінюючи позиції, пересуваючись територією Білгородської області. Дуже їх там багато. Знову ж таки, щодо психологічного стану зазначених військ — на сьогоднішній день ми бачимо вкрай негативне ставлення військовослужбовців Російської Федерації до тих умов і до тих завдань, які покладено ними військовим керівництвом. Ми неодноразово вже фіксуємо продаж паливно-мастильних матеріалів, ми фіксуємо продаж активний — у Білгородській області з'явилися так звані сухпайки. Тобто цих солдатів викидають фактично в поля без нічого і вони починають виживати", — сказав Роман Дудін.
У Харківській області за необхідності готові приймати удар щонайменше 17 000 військових. Створено антитерористичний штаб при СБУ.
"На базі штабу АТЦ об'єднані всі силові підрозділи нашого харківського гарнізону (за винятком Збройних сил та прикордонних військ). У разі настання ці військові частини також вливатимуться до нас і братимуть активну участь в обороні Харкова. На сьогодні цей штаб вже налічує понад 17 000 чоловік (чинні військовослужбовці, поліція, курсанти тощо). Це люди, які піднімуться за першою командою, стануть на захист нашого міста, нашого регіону", — сказав Дудін.
Окрім кадровиків, до оборони готуються ветерани АТО. За словами начальника УСБУ, за миттєвого наступу близько 20 000 чоловік поповнюють ряди штабу.
Для підкріплення до Харківської області прибула 81-а повітряно-десантна бригада, яка націлена саме на оборону Харкова. Наразі також розглядається питання щодо створення пункту постійної дислокації для десантників, щоб "забезпечити Харків повітряно-десантною бригадою".
"Форма одягнена, зброя підготовлена, бронетехніка також. Те, що стосується озброєння, боєприпасів, складів і так далі — всі підрозділи отримали зброю, отримали ПК, на складах на сьогоднішній день нічого ніде ні в кого фактично не залишилося, щоб унеможливити знищення одним ракетно-бомбовим ударом чи захопленням, чи якимось диверсійним проявом. У постійному режимі на базі штабу АТЦ знаходяться, ми розгорнули вузол зв'язку, здійснює постійний зв'язок у певні проміжки часу дуже невеликі з усіма підрозділами, військовими частинами, збройними силами прикордонниками та іншими на території Харківського регіону, щоб у разі будь-якої позаштатної ситуації ми могли адекватно відреагувати на будь-які дії, будь-які прояви", — сказав Дудін.
Водночас у Харкові, як і по всій Україні, продовжуються інформаційні та хакерські атаки. За словами Дудіна, працюють ботоферми, які знаходяться на території країни-агресора, і звідти вони подають певні меседжі.
"Мета — розхитування ситуації, мета — дестабілізація влади, мета — сіяння панічних настроїв. Я дуже прошу всіх дуже виважено ставитися до інформаційних повідомлень, є офіційні ресурси, є офіційні новинні канали, де у переважній більшості люди несуть відповідальність за донесення інформації", — каже Дудін.