Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

WP пише, що Росія розпочинає літній наступ: яка їхня мета на Харківщині

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Окупанти будуть чинити тиск на прикордонні міста України.

На тлі підготовки умов для мирної угоди, які Україна передала США, росіяни розпочинають літню військову кампанію.

The Washington Post повідомляє про ймовірний масштабний літній наступ Росії на схід України, зосереджений передусім на Донецькій області. Видання називає це "Останнім шансом для Путіна" і вважає, що країна-агресор намагатиметься взяти контроль над Донеччиною, яка є пріоритетом для Кремля після провалу наступу на Київ у 2022 році.

Аналітики кажуть, що також Кремль планує здійснити менші атаки вздовж кордону Сумської та Харківської областей. Їхня мета – посилити тиск на перевантажені українські війська на передовій, а також на кордоні двох областей. Росія спробує скувати українські війська вздовж лінії фронту, зокрема в Сумській та Харківській областях. Про це виданню, зокрема, розповів науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлєсков.

"Я очікую, що вони зосередяться на Донецькій області. Все інше буде відволіканням та розпорошенням українських ресурсів та уваги", – цитує Бєлєскова The Washington Post.

За даними експертів, на кордоні Сумської та Харківської областей розміщено 125 000 російських військових. Цього не достатньо, щоб атакувати два обласні центри, кажуть аналітики WP. Імовірно, ці війська будуть використані для окупації української території вздовж кордону, сказав представник військової розвідки України Андрій Черняк. Це так званий план Путіна зі створення "буферної зони".

Нагадаємо, цього тижня аналітики зафіксували просування росіян на Харківщині одразу на кількох напрямках.

Раніше KHARKIV Today писав, що начальник ХОВА Олег Синєгубов прокоментував повідомлення західних медіа про новий наступ на Харків.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.