Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вибори ректора у першому об'єднаному виші Харкова: кандидати заявляють про фальсифікації

Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.
Троє кандидатів звернулися до поліції та МОН і хочуть, щоб у виші пройшли нові вибори.

У виборах ректора Державного біотехнологічного університету беруть участь четверо кандидатів. Голосування проходило на дев'яти дільницях, голова виборчої комісії вирішив продовжити час роботи на три години.

29 грудня у першому об'єднаному харківському виші — ДБТУ — відбуваються вибори ректора. З літа 2021 року, коли його було створено шляхом об'єднання чотирьох вишів, обов'язки ректора виконує колишній заступник голови Харківської облдержадміністрації Руслан Тіхонченко. Він є людиною народного депутата від "Слуги Народу" Андрія Одарченка, який хоче очолити тепер уже найбільший виш Харкова.

У виборах беруть участь ще троє кандидатів, зокрема двоє колишніх ректорів вишів, що потрапили під об'єднання, і експерший проректор ДБТУ. Олександр Нанка, Олександр Ульянченко та Олексій Красноруцький, по суті, виступають єдиним фронтом проти кандидата-депутата Андрія Одарченка. Під час виборчої кампанії вони говорили про підготовку маніпуляцій, а відразу після закінчення офіційно заявленого для голосування часу вийшли із заявою. Основними претензіями кандидатів є кварцування приміщень для голосування, під час якого могла відбутися заміна урн з бюлетенями, продовження часу голосування до 18:00, обмеження кількості спостерігачів у день голосування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кандидати у ректори харківського вишу опублікували програми

"Сьогодні відбуваються вибори ректора Державного біотехнологічного університету, призначені Міністерством освіти і науки України. До 12:00 вибори проходили без суттєвих зауважень та порушень, за винятком пізнішого відкриття виборчої дільниці №6 у кампусі Університету імені Докучаєва. Проте до початку виборів організаційним комітетом була обмежена кількість спостерігачів до одного від кожного кандидата, що є прямим порушенням постанови №726, затвердженої Кабінетом Міністрів, щодо методичних вказівок під час виборів ректора університету, яка передбачає наявність двох спостерігачів від кожного з кандидатів.  Під виглядом преси з боку одного з кандидатів, який у виборчому бюлетені значиться під номером 3, були зареєстровані люди, які, на мою думку, навіть на вигляд не мають відношення до журналістської діяльності і які насильно виштовхували спостерігачів з виборчих дільниць під виглядом кварцування приміщень", — повідомив Олексій Красноруцький.

За словами кандидата, саме під час кварцування в аудиторії, де проходило голосування, залишалася одна людина.

"Кварцування відбувалося протягом 15-20 хвилин. Водночас у приміщенні залишалася людина, яка принесла лампу для кварцування, і в цей час була підмінена урна для голосування разом з бюлетенями. У нас є і відео, і фото до кварцування і після кварцування. Напевно, кварцували саму урну. Напевно, з чорнилом, яким ставили позначки, мало щось відбутися. Відповідні скарги до Міністерства освіти і науки вже подані, відповідні дзвінки на гарячу лінію Офісу президента якраз здійснюються. спостерігачами зараз уже оформлюються. Відповідні заяви до Нацполіції разом із спостерігачами зараз уже оформлюються", — сказав Красноруцький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найдорожчий студент. Скільки коштує навчання бюджетників у вишах Харкова

Олександр Нанка також повідомив про факти порушень, які зафіксували його спостерігачі. Він має претензії і до організації процесу голосування.

"У період передвиборчої кампанії нам не дали можливості спілкуватися з кожним з колективів. Була ввечері виділена аудиторія у цьому корпусі на вулиці Алчевських — як люди могли доїхати з Докучаєвського, з Рогані, з Зооветеринарного університету в Малій Данилівці, з Вовчанська? Вони просто фізично не могли потім виїхати звідти. Тобто передбачали зірвати цю зустріч наперед. Це перше. І друге. Моїми спостерігачами на дільниці №2 та дільниці №6 зафіксовано заміну бюлетенів повністю в урні. Тобто, у нас є докази фотографічні до і після проведення кварцування. Я їх представлю до прокуратури. Зовсім інший порядок у урні знаходиться, бюлетенів. Все це підтверджується знімками. За такий самий знімок зараз рішенням комісії з дільниці на вулиці Клочківській видалили мого спостерігача. Він просто сфотографував урну до проведення кварцування", — повідомив Нанка.

За словами цього кандидата, передвиборча кампанія проходила з порушеннями: лише один кандидат міг провести 12 зустрічей із трудовим колективом та студентами, решта — ні.

1
Олександр Нанка, Олександр Ульянченко, Олексій Красноруцький. Фото: KHARKIV Today.

Усі троє кандидатів звернулися до Міністерства освіти і науки з вимогою не визнавати результатів виборів 29 грудня та призначити дату проведення нових виборів.

Андрій Одарченко у день виборів не відповідає на телефонні дзвінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові майбутні архітектори "поховали" свою освіту

Нагадаємо, 12 травня Кабінет Міністрів підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки про створення Державного біотехнологічного університету, до якого увійшли Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва та Харківський державний університет харчування і торгівлі.

1 вересня Державний біотехнологічний університет уперше відчинив двері для студентів. Але викладачі об'єднаних вишів не були згодні з укрупненням університетів. Виконувачем обов'язків ректора, до оголошення результатів виборів, стала людина Одарченка, Руслан Тіхонченко, який раніше був заступником голови ХОДА за часів Олексія Кучера. На початку жовтня Міністерство освіти і науки оголосило конкурс на зайняття посади ректора нового вишу

Зазначимо, Андрій Одарченко у 2019 році пройшов до Верховної Ради від партії "Слуга Народу" за мажоритарним округом у Харкові. Тоді він був деканом факультету управління торговельно-підприємницької та митної діяльності університету харчування та торгівлі. Зараз на сайті ВНЗ зазначено, що цей факультет очолює кандидат технічних наук, професор Микола Одарченко — батько Андрія Одарченка. У травні 2021 року університет харчування і торгівлі увійшов до Державного біотехнологічного університету. На сайті укрупненого вишу значиться, що завідувачем кафедри торгівлі, готельно-ресторанної та митної справи працює доктор технічних наук, професор Дмитро Одарченко — рідний брат Андрія Одарченка.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.