Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В'язень готував агентів для російських ДРГ на Харківщині

Фото: СБУ
Чоловік мав невдовзі вийти на волю та продовжувати виконувати завдання ворога.

Співробітники Служби безпеки України викрили агента Федеральної служби безпеки Росії, який займався формуванням "групи підтримки" для прориву російських диверсійно-розвідувальних груп до Харкова.

За даними слідства, ФСБ намагалася сформувати агентурну мережу у Харківській області, яка мала сприяти прориву російських ДРГ для окупації стратегічних об'єктів регіону. Росіяни для цього залучили в'язня місцевої виправної колонії, який незабаром мав звільнитися. 

Чоловіка завербували у 2012 році, коли він відбував покарання ще у Луганській області. До початку повномасштабного вторгнення його перевели до виправної колонії у Харківській області як жителя підконтрольної території України.

Перед переведенням ФСБ дала йому інструкції із проведення розвідувально-підривної роботи. Ще у в'язниці він мав створити агентурну групу, після звільнення дистанційно зв'язатися з куратором та уточнити завдання й терміни. Чоловік вербував інших в'язнів, які також скоро мали вийти на волю. Потім агенти повинні були шукати розвіддані на території Харківщини, аби надалі окупанти готували по них диверсії.

"Після виходу з тюрми вони мали роз'їхатись по Харкову та прикордонних селищах регіону і встановлювати геолокації українських блокпостів та укріпрайонів. Також агресор сподівався отримати від своєї агентури точні координати ключових об'єктів життєзабезпечення з актуальним "звітом" про систему їх охорони. Розвіддані потрібні були окупантам для підготовки диверсійних рейдів у прифронтові райони області в "обхід" оборонних ліній українських військ. Однак Служба безпеки зірвала плани рф та викрила агента", — розповіли в СБУ.

Чоловікові оголосили підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Як писав KHARKIV Today, на Харківщині затримали завербованого росіянами підприємця. За розвідданими чоловіка росіяни готували удари по Харківській області.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.