Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Вулицю і провулки у Харкові просять перейменувати на честь сотника армії УНР

Ілюстративне фото: poltava.to
П'ять топонімів у місті співзвучні із вулицею у Москві.

У Харкові просять декомунізувати одну вулицю та чотири провулки.

Харківська "Спілка ветеранів АТО" звернулася до Харківського міського голови Ігоря Терехова із пропозицією перейменувати п'ять топонімів на честь сотника армії УНР Олекси Костюченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Краснограда знову спробують перейменувати місто

Пропонують перейменувати :

  • вулицю Таганську,
  • провулок Таганський,
  • провулок Таганський 1-й,
  • провулок Таганський 2-й,
  • провулок Таганський 3-й.

"ГО "Спілка ветеранів АТО" шанує пам'ять козаків часів Війни за Незалежність 1917-1921 рр. Ми шануємо й цінуємо збереження пам'яті про відомих діячів Української революції та Визвольних змагань 1017-1921 рр., а також видатних діячів Армії УНР, які народилися у місті Харків", — сказано у зверненні.

Зазначимо, Олекса Костюченко народився 17 (29) лютого 1892 року у слободі Іванівка (Харків) у родині міщанина із Полтавщини. Батько працював на Південній залізниці, матір була домогосподаркою. Навчався у Харківській реальній школі, потім у Харківському технологічному інституті. Був сотником армії Української народної республіки, ад'ютантом Харківського слобідського полку, начальником штабу Харківського слобідського коша. Служив у 6-й Січовій стрілецькій дивізії Армії УНР. Редактор, перекладач і журналіст.

У 1914 році його призвали до російської армії. Закінчив Чугуївську військову школу, поїхав на фронт у складі Чорноморського полку, пізніше — Комаровського полку. У листопаді 1917 року взяв відпустку та повернувся до України. У 1918 році вступив до 42-го пішого Валківського полку (дислокувався у Харкові). Брав участь в Антигетьманському повстанні. До Коша військ козацьких Харківщини долучився у листопаді 1918 року. Мав хрест Симона Петлюри.

У 1940 році його заарештували. Це сталося під час захоплення Радянським союзом Галичини. Під час етапування, після 22 червня 1941 року, зник безвісти.

з
Звернення: "Деколонізація. Україна"
з
Олекса Костюченко. Фото: Вікіпедія

Нагадаємо, Таганкою називають місцевість у Москві між річками Москвою та Яузою.

Як писав KHARKIV Today, на Харківщині перейменують село, назване на честь царя. Лозівська громада хоче позбутися Червоного Кута, Царедарівки та Перемоги.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.