Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

21 квітня, 2021 - 14:17

"Ворога ми зустрічаємо першими": харківський штаб оборони починає навчання

Фото: Facebook / Константин Немичев
Харків'ян запрошують приєднатися до захисту міста.

"Штаб оборони Харківщини" готується до погроз з боку Росії. Навчання ось-ось почнуться.

Підготовка почнеться наступного тижня на базі військових частин. Заходи організовує "Штаб оборони Харківщини", в який входять ветеранські та патріотичні організації, зокрема, "Національний корпус", "Союз ветеранів АТО", "Правий сектор", "Товариство ветеранів АТО".

"Ми в 2014 році пішли захищати Україну від агресора. Ми це проходили, тому організувалися, щоб заздалегідь провести навчання, мобілізацію людей, які бажають приєднатися, але не знають, куди йти. Офіційна стратегія: якщо починається якась загроза, всі повинні йти до військкоматів. Це станеться, якщо буде гаряча фаза, а зараз люди не йдуть до військкоматів і просто готуються самі. Ми хочемо підготувати людей, зробити вишкіл, тренування. Є різні підготовки, за які ми візьмемося і будемо тренувати. Я дуже радий буду, якщо ці навички, яким ми навчимо людей, не знадобляться, але потрібно готуватися — це все, що нам залишається. Ворога ми зустрічаємо першими", — пояснив голова харківського осередку "Нацкорпусу" Костянтин Немічев.

"Штаб оборони Харківщини" підготував звернення до голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук про приєднання до штабу територіальної оборони Харкова.

"Ніколи в житті ми не підміняли собою державні органи, це не незаконні формування. Наша функція інша — допомагати державним органам і мобілізувати звичайних людей. Жорстко придушувати всі спроби розповісти, що Харків — російське місто. Як колись говорили і зараз повторюю : "Ватник, вивчи, скотина, Харків — це Україна", а хто цього ще не вивчив, тому будуть додаткові заняття не з офіційних органів, а від звичайних небайдужих людей", — повідомив член координаційної ради харківського євромайдану Ігор Россоха.

У Харкові близько 20 тисяч ветеранів російсько-української війни, їх протягом доби можуть призвати на захист країни.

"Ми хочемо миру, але готуємося до війни, ми готуємося до оборонних дій, ми готові. Зараз в Харкові до 20 тисяч ветеранів російсько-української війни. Вчора президент підписав закон, який дозволяє без мобілізації протягом доби цей діамантовий фонд, саме ветеранів, які мають досвід і навички, призвати до Збройних сил України. Ми готові стати до Збройних сил України, як тільки буде можливість. Харків не залишиться в біді" — розповів представник "Союзу ветеранів АТО" Анатолій Козловський.

За словами ветерана АТО, командира 16 мобільної бригади Олега Громадського, всі заходи з підготовки "Штаб оборони Харківщини" проводитиме в складі Збройних сил України та Нацгвардії.

"Наш штаб був створений, щоб дати можливість людям, які хочуть стати на захист країни у складі Збройних сил України або Нацгвардії. Ми будемо проводити заняття з одиночної стройової підготовки, дії тактичних груп", — уточнив він.

Зараз штаб веде переговори, щоб розташуватися на базах біля Харкова. Проводити підготовку будуть інструктори з Міністерства внутрішніх справ, Нацгвардії, Збройних сил України, а також ветерани з бойовим досвідом.

Тих, хто хоче приєднатися до "Штабу оборони Харківщини", просять заповнювати анкету за посиланням або телефонувати за номером: 0 (94) 977 16 57. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.