Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

03 березня, 2021 - 12:00

Володимира Зеленського просять зустрітися з рідними загиблих в теракті в Харкові

Олег Головков звернувся до Володимира Зеленського.

Незважаючи на рішення суду, винних у теракті біля Палацу спорту досі не оголосили в розшук.

Адвокат Олег Головков звернувся до Президента України Володимира Зеленського з проханням зустрітися з сім'ями, які втратили близьких під час теракту біля Палацу спорту в Харкові.

Головков нагадав, що потерпілі в залі суду бачили вбивць своїх рідних, змушені були вислуховувати їх скарги на неналежне медичне обслуговування і жарти, проте вірили в заслужене покарання. Обвинувачених у теракті після вироку відправили на обмін на непідконтрольну Україні територію. Зобов'язання перед потерпілими Україна не виконала.

"Ви, пане Зеленський, намагаючись знайти взаєморозуміння з Путіним, звільнили вбивць. Ви своїми діями заподіяли непоправний біль тим, хто вже заплатив найвищу ціну за цю країну. За Ваше право бути Президентом України, за існування цієї країни. Якщо ви людина і чоловік, ви знайдете можливість зв'язатися з потерпілими і зустрітися з ними", — написав Головков на своїй сторінці Facebook.

За словами адвоката потерпілих, в грудні 2019 року ходили чутки про те, що Зеленський під час зустрічі з Путіним в нормандському форматі пообіцяв віддати на обмін обвинувачених в теракті біля Палацу спорту в Харкові. Представники влади зустрічалися з потерпілими, було досягнуто домовленостей.

Вирок був зачитаний 28 грудня 2019 року (довічне позбавлення волі з конфіскацією майна), обмін провели наступного дня. Однак в розшук засуджених Дворнікова, Башликова і Тетюцького не оголосили.

У січні 2020 року адвокати обвинувачених подали апеляційні скарги до суду. Через дев'ять місяців суд прийняв рішення про оголошення їх у розшук, але рішення поки не виконано.

"Обов'язок щодо виконання постанови було покладено на начальника управління Служби безпеки України в Харківській області, контроль — на Харківську обласну прокуратуру. На сьогодні рішення не виконано. Майже рік представник потерпілих намагався донести до президента і Офісу президента, що позасудове вирішення питання потерпілих відповідає саме його інтересам. Марно", — зазначив Головков.

Як писав KHARKIV Today, 28 грудня 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав винними і засудив до довічного ув'язнення обвинувачених у справі про теракт біля Палацу спорту Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова, однак відправив їх на обмін. Наступного дня їх передали на обмін. У вересні 2020 року Дворнікова, Тетюцького і Башликова оголосили в розшук.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.