Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

01 квітня, 2021 - 17:38

Випускників шкіл можуть звільнити від обов'язкової атестації

Це пов'язано з пандемією коронавірусу.

Через коронавірус цього року не будуть здавати державну підсумкову атестацію учні четвертих і дев'ятих класів. Питання щодо 11-х класів поки на розгляді.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій обговорює питання звільнення учнів 11-х класів від державної підсумкової атестації (ДПА). Про це повідомила директорка департаменту освіти Ольга Деменко.

Зараз учні 11-х класів повинні здавати ДПА. Атестація проходить в рамках зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це означає, що ЗНО зобов'язані здавати всі випускники. Однак, як пояснила Деменко, не всі випускники шкіл збираються вступати до вищих навчальних закладів, зовнішнє незалежне оцінювання їм не знадобиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вчитимуться харківські школярі після канікул: офіційна інформація

"Міністерство освіти і науки скасувало державну підсумкову атестацію у 4 і 9 класах. Тобто 9 класи в цьому році випускних іспитів здавати не будуть. І вже сьогодні стало відомо, що парламентський комітет виніс питання про звільнення і 11-класників від державної підсумкової атестації. Якщо випускник не збирається вступати до вишу, може зовнішнє незалежне оцінювання не здавати, оскільки зараз, якщо навіть випускник не буде вступати до вишу, зобов'язаний писати ЗНО з математики та української мови", — пояснила Деменко.

Наступної суботи, 10 квітня, в Україні стартує пробне зовнішнє незалежне оцінювання. У Харкові його будуть проходити 85% випускників шкіл.

Нагадаємо, в цьому році учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання зможуть скласти один предмет, це пов'язано з пандемією коронавірусу. Пробне ЗНО подорожчало на 50-80 гривень. Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова та література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) пройде 10 квітня 2021 року.

Як писав KHARKIV Today, на початку березня Міністерство освіти і науки прийняло рішення скасувати підсумкову атестацію для українських учнів, які закінчують 4 і 9 класи.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет пояснив, що рішення ухвалили через пандемію коронавірусу, численні звернення педагогів, батьків і дітей. 
 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.