Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховний суд залишив у силі вироки топпосадовцям "Харківобленерго" та "Харківводоканалу", один із них — у бігах

Фото: скрин.
Віталія Тєлєгіна оголосили в розшук навесні 2023 року.

Верховний Суд залишив без змін вирок ВАКС стосовно посадовців "Харківобленерго" Віталія Тєлєгіна та КП "Харківводоканал" Романа Білика.

Тєлєгіна засудили до п'яти років ув'язнення, Білика - до чотирьох років позбавлення волі. Раніше слідчі НАБУ та САП довели, що Тєлєгін і Білик за змовою вивели майже 20 мільйонів гривень. Вони уклали договір про передачу боргу за електроенергію приватній фірмі. Компанія отримала 19,6 млн грн від "Харківводоканалу", але гроші "Харківобленерго" не перерахувала. Натомість кошти відправили іншим фірмам нібито за надані послуги.

За даними Центру протидії корупції, Білик з 20 березня 2023 року відбуває покарання в Київському слідчому ізоляторі. А його "помічник" Тєлєгін зник. Його оголосили в розшук як засудженого, що ухиляється від виконання вироку. Раніше судді відмовилися взяти його під варту.

"У серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок щодо двох харківських посадовців. Їх засудили до 5 та 4 років позбавлення волі. У дебатах у першій інстанції прокурор просив взяти обох обвинувачених під варту. Суд задовольнив клопотання, але лише частково: Тєлєгіна заарештували до набрання вироком законної сили, але не довше 60 днів із правом внесення 190 320 грн застави; Білика відправили під цілодобовий домашній арешт. При цьому судді констатували “наявність високого ризику ухилення обвинуваченого Тєлєгіна від відбування призначеного йому покарання”, адже він декілька разів ігнорував засідання та до нього навіть застосовували примусовий привід. На проголошення вироку Тєлєгін також не прийшов, бо в день проголошення вироку він перетнув кордон і повернувся в Україну тільки за 5 днів. В результаті його так і не заарештували, адже він повернувся після того, як за нього внесли смішну заставу. Прокурор просив суддів апеляції змінити запобіжки обом обвинуваченим на тримання під вартою", - пояснили у ЦПК.

Раніше "Наші гроші" повідомляли, що "фірма-прокладка", ТОВ "Фінансова компанія "Трансфербутик" мала виплатити 19,63 млн грн. "Харківобленерго".  Адже 31 липня 2015 р. "Харківводоканал", "Трансфербутик" і "Харківобленерго" уклали договір про переведення боргу. За цим договором, водоканал перевів на "Трансфербутик" свій борг перед обленерго на суму 19,63 млн грн. "Трансфербутик" мав повернути кошти протягом 6 місяців, але не зробила цього.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.