Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада звільнила Арсена Авакова

Рішення прийняли сьогодні на черговому пленарному засіданні.

Арсен Аваков очолював Міністерство внутрішніх справ більше семи років. Під час голосування в залі Верховної Ради Арсена Авакова не було.

15 липня на черговому пленарному засіданні Верховної Ради звільнили міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. "За" проголосував 291 народний депутат, проти були 7 нардепів, утрималися 17, не голосували — 36.

У партії "Слуга народу" звільнення Арсена Авакова підтримали 229 нардепів, "Європейській солідарності" — 16 (ще один не голосував), "За майбутнє" — 7 (ще один утримався і двоє не голосували), "Голос" — 15 нардепів (один не голосував), "Довіра" — 18 (один утримався), а також шість позафракційних нардепів (ще чотири були проти, один утримався і один не голосував).

Не голосувала партія "Опозиційна платформа — За життя" в повному складі (30 нардепів). Жоден нардеп з партії "Батьківщина" не підтримав звільнення Авакова (троє були проти звільнення, 14 утрималися і один не голосував).

Серед харківських нардепів більшість проголосувала "за". Всі "слуги народу" підтримали відставку Авакова (крім Дмитра Микиші, який був відсутній), позафракційна Юлія Світлична також віддала голос у підтримку. Віталій Данилов з "Батьківщини" утримався, Олександр Фельдман з "ОПЗЖ" не голосував, позафракційний Дмитро Шенцев був проти.

Як пояснив глава підкомітету з питань діяльності органів прокуратури Владлен Неклюдов, вчора, 14 липня, на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності нардепи висловили нейтралітет у питанні відставки Арсена Авакова — рекомендували Раді самій визначитися. На засідання Аваков не прийшов.

Комітет рекомендував Верховній Раді визначатися. Аваков не прийшов, ми не почули думку його, запрошували на комітет, хотіли почути його думку. Вважаю, що сьогодні буде більшістю голосів буде підтримано позицію Авакова, і він піде у відставку. Шукати підводні камені не варто, думаю, епоха Авакова закінчилася — він сам вирішив піти ", — сказав Неклюдов перед засіданням Верховної Ради.

У залі Верховної Ради перед голосуванням виступив нардеп з Харкова, голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Олександр Бакумов, який озвучив позицію Комітету.

"13.07 до Верховної Ради надійшла заява міністра Арсена Авакова такого змісту. За дорученням голови Верховної Ради Комітет розглянув заяву пана Авакова. Наголошую, що внесення заяви відповідає закону. Верховна Рада повинна розглянути і прийняти рішення про звільнення. За результатами розгляду Комітет рекомендує визначити шляхом голосування про відставку Арсена Авакова. Дякую пану Авакову за роботу і державну позицію", — сказав Бакумов.

Відзначимо, завтра Верховна Рада призначить нового міністра внутрішніх справ. На засіданні фракції "Слуга народу" 13 липня народним депутатам представили главу Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського в якості кандидата на пост міністра внутрішніх справ.

Як писав KHARKIV Today, 13 июля Арсен Аваков написав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ України.

Нагадаємо, харківський політик Арсен Аваков очолив Міністерство внутрішніх справ після Революції гідності. З тих пір змінилося безліч урядів, але він — єдиний з міністрів, хто пропрацював на посаді більше семи років.

З 2005 по 2010 рік Арсен Аваков очолював Харківську облдержадміністрацію. У 2010 році брав участь у виборах харківського міського голови, програв Геннадію Кернесу з відривом менше 1% голосів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.