Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Верховна Рада призначила вибори мера Харкова

Народні депутати прийняли відповідну постанову.

Шостого харківського міського голову будемо обирати 31 жовтня.

30 березня на другому позачерговому засіданні Верховної Ради України прийняли постанову № 5292 про призначення виборів мера Харкова на 31 жовтня 2021 року. "За" проголосували 249 народних депутатів, не голосували 27.

Питання розглядали за скороченою процедурою. Нардеп Аліна Загоруйко ( "Слуга Народу") уточнила, що розгляд затягнули не з вини Верховної Ради. Профільний комітет отримав повний пакет документів від Харківської міськради 24 лютого.

"Комітет ухвалив рекомендувати Верховній Раді призначити позачергові вибори Харківського міського голови 31 жовтня", — повідомила вона.

Парламентарка Марія Мезенцева ( "Слуга Народу") взяла слово перед голосуванням, вона пояснила, що рішення відповідає законодавству.

"Місто-мільйонник, яке прийняло понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, місто, яке знаходиться за дві години їзди від війни ... Давайте надамо нашими 226+ голосами, давайте покажемо 300+ і надамо можливість провести вибори в жовтні в Харкові", — звернулася вона до колег.

Нардепка Ірина Фріз повідомила, що фракція "Європейська солідарність" буде підтримувати постанову, оскільки місто заслуговує європейських, демократичних виборів

Парламентарка Інна Совсун заявила, що партія "Голос" братиме участь в майбутніх виборах.

Відзначимо, що під час голосування не всі харківські нардепи були в залі. Були відсутні Олександр Бакумов (хворів коронавірусом), Андрій Одарченко, Дмитро Шенцев і Олександр Фельдман (восени 2020 року боровся за посаду Харківського міського голови).

Як писав KHARKIV Today, 17 березня профільний комітет Верховної Ради підтримав призначення виборів мера Харкова на 31 жовтня 2021 року. Зареєстрували постанову про вибори в Харкові 23 березня.

До цього комітет уже розглядав питання про призначення виборів мера Харкова. Однак передати його на розгляд Верховній Раді не змогли, оскільки не отримали необхідні копії документів від Харківської міськради — свідоцтва про смерть мера Геннадія Кернеса або рішення Харківської міськради про визнання мера померлим, була тільки заява секретаря міськради Ігоря Терехова.

Тоді нардепи написали до міськради звернення з проханням припинити повноваження Геннадія Кернеса. На сесії 24 лютого Харківська міськрада проголосувала за дострокове припинення повноважень п'ятого мера Харкова. 3 березня Верховна Рада отримала документи з Харківської міськради.

Нагадаємо, п'ятий мер Харкова Геннадій Кернес помер 16 грудня 2020 року, причиною стало ускладнення після коронавірусу.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.