В Україні заборонили курити тютюнові вироби у громадських місцях
Держпродспоживслужба приймає скарги на курців.
З 11 липня в Україні заборонено курити тютюнові вироби для нагрівання в громадських місцях, як і сигарети, кальяни та е-сигарети, заборона на куріння яких діє з 2012 року. Курилки у приміщеннях підприємств усіх форм власності також заборонені, органи місцевого самоврядування можуть установлювати додаткові вільні від куріння місця. Про це повідомили у Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
"Завдяки широкій суспільній підтримці антитютюнових заходів в Україні відзначається високий рівень дотримання бездимного законодавства. Держпродспоживслужба готова реагувати на скарги споживачів щодо випадків куріння чи вживання у заборонених місцях тютюнових виробів, електронних сигарет, кальянів, а тепер і пристроїв для нагрівання тютюну", — зазначив головний спеціаліст відділу контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства Держпродспоживслужби України Юрій Сахно.
Поскаржитися на куріння у забороненому місці можна у Держпродспоживслужбу в електронному зверненні за посиланням тут. У Держпродспоживслужбі нагадали, що відповідальність за куріння у заборонених місцях покладена і на курців, і на суб'єкти господарювання, де вони курять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині заборонили рибалити
Зазначимо, закон 1978-ІХ, що забороняє куріння в громадських місцях, можна знайти за посиланням. Згідно з законом, курити не можна:
1) у ліфтах і таксофонах;
2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;
4) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури й спорту;
5) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
6) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
7) у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;
8) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
9) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
10) у приміщеннях гуртожитків;
11) на дитячих майданчиках;
12) у місцях загального користування житлових будинків;
13) у підземних переходах;
14) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;
15) на вокзалах та станціях;
16) на зупинках громадського транспорту.
Як повідомили у Центрі протидії дезінформації, від сьогодні, 11 липня, також заборонені попільнички та місця для паління електронних сигарет у ресторанних закладах. Під’їзди багатоквартирних житлових будинків віднесені до категорії громадських місць, тому і там палити не можна.
За порушення заборони передачі штрафи для громадян у розмірі від 51 до 350 гривень, для закладів громадського харчування — від 3000 до 15 000 гривень.