Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Україні продають марки, аби допомогти музею Сковороди

Марка: "Укрпошта"
"Укрпошта" зробила благодійний випуск марок про Григорія Сковороду.

Частину грошей від продажу марок спрямують на відновлення зруйнованого окупантами музею Сковороди в Харківській області.

З четверга 22 вересня можна придбати поштовий блок "Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди". Випуск цих марок — благодійний. Вартість одного поштового блоку складає 75 гривень, тираж — 500 тисяч примірників. Про це повідомили у компанії "Укрпошта".

"15 гривень із продажу кожного поштового блоку, або 7,5 мільйонів гривень, які планує зібрати "Укрпошта", будуть спрямовані на відновлення Національного літературно-меморіального музею ім. Григорія Сковороди", — розповіли в "Укрпошті".

Дизайн поштового випуску створювали художники-графіки Олександр та Сергій Харуки. На одній поштовій марці зображений малюнок Сковороди — фонтан "Нерівна всім рівність". Як розповіли в "Укрпошті", цей фонтан прикрашав банкноти УНР номіналом 500 гривень, які були в обігу з 1918 по 1920 роки, зараз він також зустрічається на банкнотах, введених у 2006 році.

Другу марку прикрашає портрет Григорія Сковороди. На полях поштового блоку — факсиміле Сковороди та зображення янголів.

Придбати поштовий блок про Сковороду можна у міських відділеннях поштового зв'язку, в офіційному онлайн-магазині "Укрпошти", на Amazon та eBay, у маркетплейсах PROMKastaRozetka.

Як писав KHARKIV Today, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля повністю згоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.