Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В ООН покажуть новий генплан відбудови Харкова після війни

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Окремий день на сесії комітету ООН буде присвячений відбудові Харкова.

Над генеральним планом відбудови Харкова після війни працюють британські архітектори на чолі з Норманом Фостером, а також українські архітектори, у тому числі харківські.

6 жовтня на 83-й сесії комітету Європейської комісії ООН з міського розвитку, містобудування, житлового господарства та землеустрою представлять новий генеральний план Харкова. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов.

"Там окремий день, окрема панель присвячена відбудові міста Харкова. Така позиція вселяє впевненість та надію, що разом ми, звісно, відбудуємо наше місто Харків. Ми там представляємо наш генеральний план розвитку міста Харкова, який розробляється англійськими архітекторами на чолі з фондом лорда Фостера. Він також бере участь у цього конгресі", — сказав Терехов.

Крім британських архітекторів, до розробки генплану міста підключили українських, у тому числі з Харкова. У плані буде розписана економічна модель із новим підходом до економіки. Також на сесії презентують плани будівництва  житла, торгових центрів, нових адміністративних будівель — комплексний проєкт із відбудови міста.

"Це основне, оскільки все першочергове — це економіка. Ми будемо створювати індустріальні парки, IT-кластери для того, щоб Харків був самодостатнім, сильним та незалежним в економічному плані містом, — таким, яким він був до війни", — розповів Терехов.

83-тя сесія комітету Європейської комісії ООН з міського розвитку, містобудування, житлового господарства та землеустрою проходить із 3 по 7 жовтня у Сан-Марино (Італія). Це друга частина засідання комітету. На першій, яка проходила в Женеві, Норман Фостер заявив про бажання допомогти у розробці генерального плану Харкова.

Як писав KHARKIV Today, раніше Норман Фостер запропонував частково зберегти будівлю Харківської обласної ради. Це можна зробити, якщо відбудувати її так, як Рейхстаг у Берліні.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.