Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В окупованих містах Харківщини росіяни почали видавати рублі

Загарбники дають гроші в обмін на паспортні дані.

Гроші видають у Боровій та Вовчанську, пізніше обіцяють "допомогти" всім пенсіонерам, які через російське вторгнення залишилися без належного забезпечення.  

Тимчасово окупованою залишається Борівська громада. За даними аеророзвідки, кількість ворожих військ там постійно змінюється. Багато загарбників у Боровій, Підлимані, Пісках-Радьківських та в лісовій зоні поблизу цих населених пунктів. Про це 13 липня повідомили у Борівській селищній раді. 

"Останнім часом місця скупчення ворожої техніки та живої сили противника все частіше потрапляють під ураження вогнем. У зв’язку з цим окупанти разом з технікою почали переміщатися ближче до будинків, щоб забезпечити собі таким чином "живий щит" із місцевого населення. Ситуація в громаді стає ще більш напруженою і небезпечною", — розповіло місцеве керівництво.

У Борівській громаді поінформували, що постійне переміщення населеними пунктами озброєних російських солдат та їхньої техніки, непередбачуваність поведінки ворожих військових відносно місцевих жителів, загроза замінувань, обстрілів та розриву снарядів підсилюється ще й складним соціально-економічним становищем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не платять нікому. Гауляйтер Харківщини чекає на гроші з Москви

"Люди в окупації досі залишаються без мобільного звʼязку та інтернету, банківська система не працює, пенсіонери не мають можливості отримувати нараховані їм пенсії, працівникам установ та підприємств, які працюють під керівництвом окупаційної влади, не виплачуть зарплати. Перевести гроші у готівку можна лише у Сватовому чи Старобільську, але під високі відсотки і здебільшого в рублях. Продукти та інші товари першої необхідності у магазинах є, але російського виробництва і за цінами, які перевищують українські подекуди у два-три рази. Позбавивши людей цивілізованих умов життя, стабільного заробітку, пенсій та соціальних виплат, створивши багато загроз, проблем і небезпек, окупанти позиціонують себе визволителями і благодійниками. Так, цього тижня у Боровій почали видавати по 10 000 рублів пенсіонерам за раніше складеними списками", — пояснили у Борівській селищній раді.

Також відомо, що по 10 000 рублів (це близько 3000 гривень за курсом) почали видавати пенсіонерам в окупованому Вовчанську. Перед цим у місцевому Будинку культури просять показати паспорт та пенсійне посвідчення, дані записують. Далі представники влади окупантів обіцяють видавати гроші у маленьких населених пунктах.

У деяких селах Борівської громади роздають гуманітарну допомогу, але отримати її можна лише за паспортом після надання своїх персональних даних окупантам.

"У звʼязку з цим багато людей завбачливо відмовляються від такої допомоги, щоб загарбники не змогли використати цю інформацію для проведення псевдореферендуму та інших маніпуляцій. Збір персональних даних відбувається також на блокпостах. Кожного, хто виїжджає з населеного пункту, прискіпливо перевіряють, розпитують про мету поїздки та фотографують разом з паспортом", — поінформувало місцеве керівництво.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.