Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Ізюмі завершується ексгумація тіл на стихійному кладовищі

Фото: Ірина Рибакова/93 бригада.
Точну кількість похованих у центрі міста назвуть до кінця 23 вересня.

В Ізюмі знайдено не одне стихійне кладовище, де ховали вбитих за час окупації людей.

Станом на день 23 вересня із місця масового поховання в місті Ізюм Харківської області ексгумовано 436 тіл. Роботи з ексгумації тривають, їх планують завершити сьогодні до вечора. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За словами Синєгубова, серед загиблих є шестеро дітей. На місці масового поховання деякі могили порожні, у деяких поховано по кілька тіл. Багато тіл мають сліди катувань. Зокрема, це — зав'язані руки, відрізані геніталії та переломи кінцівок. За наявною інформацією, тут поховані 99% людей, які померли не своєю смертю, а були вбиті. У третини похованих є сліди катувань.

"Є тіла з мотузкою на шиї, зі зв'язаними руками, з поламаними кінцівками та з вогнепальними пораненнями. У декількох чоловіків ампутовані геніталії. Все це докази жахливих тортур, яким окупанти піддавали мешканців Ізюму. Більшість тіл — цивільні, 21 — військові. Кожне зі знайдених тіл — це окрема історія. І ми з'ясуємо обставини загибелі кожної людини, щоб їхні рідні і близькі дізналися правду, а вбивці були покарані", — написав голова Харківської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Слідчі з Франції їдуть до Ізюму документувати злочини Росії

Одночасно на кладовищі працює лабораторія, яке бере ДНК-матеріал у родичів загиблих і похованих у центрі Ізюму. Щоденно сюди приходять десятки людей.

За попередньою інформацією, на стихійному кладовищі поховані 447 людей. Точну кількість закатованих і вбитих назвуть по закінченню ексгумації. 

Синєгубов уточнив, що, на жаль, таке масове поховання не єдине в Ізюмі. Знайшли щонайменше ще три таких місця в цьому районі, є поховання і в інших звільнених містах Харківщини. Наразі йде огляд та розмінування.

"Усі злочини окупантів будуть задокументовані, а винні заплатять за скоєне", — додав він.

Як писав KHARKIV Today, масове поховання людей в Ізюмі виявили 15 вересня. Близько 500 тіл поховані у лісі поблизу міського кладовища. 16 вересня почалася ексгумація

Усі ексгумовані тіла мають глибокі гнилісні зміни, їх відправляють на судово-медичну експертизу до Харкова, де встановлять причину смерті людей.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.