Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Слідчі з Франції їдуть до Ізюму документувати злочини Росії

Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Франція направляє місію до Харківщини.

Французькі слідчі фіксували злочини окупантів у Бучі Київської області, тепер ще одна місія приїде на Харківщину.

Франція відправить до міста Ізюм слідчих. Вони будуть допомагати українським колегам при розслідуванні воєнних злочинів окупантів. Росія використовує пропаганду та дезінформацію, тому необхідно довести її вину фактами та доказами. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на слова міністра закордонних справ Франції Катрін Колонну, які вона виголосила на засіданні Ради безпеки ООН.

"Щойно у квітні стало відомо про злочини, скоєні в Бучі, ми відправили дві групи слідчих в України. Три місяці вони допомагали українському правосуддю терпляче й ретельно відновлювати факти, і ми подарували мобільну лабораторію для аналізу ДНК. Тепер, коли світові стало відомо про нові злочини в Ізюмі, ми вирішили направити ще одну місію підтримки слідчих на місцях, тому що там, де діє Росія, використовуючи пропаганду та дезінформацію, правосуддя має ґрунтуватися на фактах та доказах", – наголосила глава французької дипломатії.

Як писав KHARKIV Today, 15 вересня в Ізюмі виявили масове поховання людей. Близько 500 тіл поховані у лісі поблизу міського кладовища. 16 вересня почалася ексгумація. Станом на вечір 21 вересня було ексгумовано 338 тіл.

16 вересня стало відомо, що представники Організації об'єднаних націй відвідають місце масового поховання в місті Ізюм Харківської області. Конкретне призначення моніторингової місії ООН з прав людини в Ізюмі на той час було не відомо.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.