Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Ізюмі запрацювала ДНК-лабораторія від американського мільйонера

Фото: ГУ НП у Харківській області
У лабораторії можна проводити одночасно п'ять аналізів.

Завдяки новій ДНК-лабораторії процес ідентифікації тіл вдасться прискорити.

21 грудня у деокупованому місті Ізюм почала працювати ДНК-лабораторія, яку надав американський бізнесмен Говард Баффет. Тепер порівняльний ДНК-тест можна зробити протягом доби. Лабораторія дозволяє проводити одночасно п'ять аналізів. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

"Отримане обладнання дозволить нам пришвидшити цей процес. Він буде йти паралельно. Це надсучасне устаткування дозволить протягом доби зробити порівняльний тест ДНК. Наразі у людей відбираються зразки. Одночасно ми можемо проводити 5 таких аналізів. Результати будуть збережені на флеш-накопичувачі та потім порівняні зі зразками, які ми відбираємо в ексгумованих тіл. І зробимо автоматичне порівняння", — сказав начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.

Криміналісти та слідчі працюють щодня. Вони відбирають ДНК-зразки у людей, які просять перевірити збіг із загиблими на місці масового поховання в Ізюмі. За словами Сергія Болвінова, не рідко приходять люди із дітьми, аби дізнатися, чи похований батько на тому кладовищі.

Як розповіли в поліції, в раніше в Україні була лише одна така лабораторія. Наразі їх — п'ять. Чотири вже працюють на Харківщині. Лабораторії є мобільними — їх можна відвезти у різні населені пункти області.

л
Фото: Сергій Болвінов
лабораторія
Фото: ГУ НП у Харківській області
лабораторія
Фото: ГУ НП у Харківській області

Нагадаємо, з початку вересня у Харківській області ексгумовано понад 900 тіл, більшість в Ізюмі — 451 тіло.

Наразі попередньо встановлені анкетні дані 290 людей, ексгумованих із місця масового поховання в Ізюмі. Серед них — восьмеро військових: п'ятьох упізнали, імена трьох захисників було встановлено завдяки ДНК-експертизам. Ще 161 тіло поки що не ідентифіковане, це військові та цивільні, рідні яких або виїхали, або загинули під час окупації міста.

Як писав KHARKIV Today, 19 грудня харківські слідчі отримали лабораторні комплекси для проведення ДНК-експертиз. Лабораторії надав американський бізнесмен Говард Баффет, який восени побував на звільненій Харківщині, зокрема в Ізюмі.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.