Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Американський мільйонер подарував Харкову ДНК-лабораторії для ідентифікації тіл загиблих

Фото: ГУ НП у Харківській області
Одну лабораторію відправлять до Ізюму, інші працюватимуть у Харкові.

За допомогою нових лабораторій вдасться прискорити процес ідентифікації тіл.

19 грудня харківські слідчі отримали три лабораторні комплекси для проведення ДНК-експертиз. Ще одна лабораторія надійде найближчим часом, після того, як буде протестована. Лабораторії надав американський бізнесмен Говард Баффет, який восени побував на звільненій Харківщині, зокрема в Ізюмі. Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Із 7 вересня у Харківській області ексгумували понад 900 тіл загиблих, ексгумацію проводять щодня. Понад 200 тіл досі не ідентифіковані.

У нових лабораторіях можна проводити швидкі тести ДНК.

"Фундація Говарда Бафета придбала та прислала нам чотири сучасні мобільні ДНК лабораторії ANDE 6C та 300 чіпів до них, які усього лише за 100 хвилин проводять аналіз ДНК зразків та зберігають їх, як на флешку. Тепер слідче управління може впізнавати загиблих усього за кілька годин - причому родичі зможуть побачити цей процес", — повідомив начальник слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов.

Загальна вартість чотирьох лабораторій складає 1 700 000 доларів. За офіційною інформацією, одну з лабораторій відправлять до Ізюму, інші залишаться у Харкові.

Як писав KHARKIV Today, Говард Баффет приїжджав на Харківщину 6 листопада. Він зустрівся з піротехніками та з головою Харківської обласної військової адміністрації Олегом Синєгубовим. Під час зустрічі обговорили фінансування фондів, які беруть участь у розмінуванні області, відновлення критичної інфраструктури та кризову допомогу на випадок надзвичайних ситуацій під час зимового періоду.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.