Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

В Ізюмі окупанти пропускають чоловіків через блокпости по військовому квитку

Фото: Людмила Денисова
Ізюм повністю окупований з 1 квітня.

Російські окупанти примусово мобілізують для участі у війні проти України жителів тимчасово окупованого міста на півдні Харківської області.

У місті Ізюм окупанти пропускають через блокпост чоловіків лише з військовим квитком. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

"За відсутністю людських ресурсів загарбники намагаються долучити до бойових дій місцевих жителів тимчасово захоплених територій. У місті Ізюм розпочато примусову мобілізацію чоловіків. Тепер прохід через блокпост чоловікам дозволяється лише за наявності військового квитка", — зазначила Денісова.

Крім того, за інформацією Людмили Денісової, окупанти вриваються у будинки ізюмчан і шукають колишніх ветеранів АТО та громадських активістів. Також російські військові розпочали агітацію чоловіків у "народну міліцію".

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини зазначила, що такі дії є порушенням ст. 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, і звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти.

Як писав KHARKIV Today, 1 квітня російська армія почала  повністю контролювати Ізюм. Це сталося через кількісну перевагу російських окупантів та віроломства місцевих зрадників. 26 березня місцеві зрадники провели російських окупантів на південну частину міста, що призвело до повного блокування шляхів доставки гуманітарної допомоги до Ізюму та евакуації місцевих жителів. Жителі Ізюма залишаються без їжі, води, ліків, світла, тепла, мобільного зв'язку та інтернету.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.