Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Уся Україна переходить до "жовтої" зони. Які обмеження будуть у Харківській області

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Рішення прийняла державна комісія з техногенно-екологічної безпеки.

Обмеження "жовтої" зони будуть послаблені для вакцинованих проти коронавірусу, тих, у кого є негативний тест або підтвердження недавно перенесеної хвороби.

21 вересня на позачерговому засіданні Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій прийняла рішення про встановлення у всіх регіонах України "жовтого" рівня епіднебезпеки з 00:00 четверга, 23 вересня. Про це повідомили на урядовому порталі.

"Обмеження "жовто " та "червоної" зон не будуть поширюватися на ті заклади, де персонал і відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження недавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує ряд європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і в той же час не зупиняти економічну активність країни", — зазначив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

На засіданні Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доручили головам обласних адміністрацій забезпечити дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів.

У "жовтій" зоні епіднебезпеки обов'язковим залишається носіння маски у громадських приміщеннях і транспорті, дотримання 1,5-метрової дистанції.

Які обмеження діють:

  • заборонені масові заходи за участю більше 1 людини на 4 квадратних метри площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів і залів інших закладів культури не більше ніж 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 людина на 10 квадратних метрів;
  • робота закладів освіти, крім тих, де у не менше 80% співробітників є "жовтий" або "зелений" COVID-сертифікат.

Як писав KHARKIV Today, 13 вересня Кабінет Міністрів України прийняв зміни до постанови №1236, встановивши нові карантинні обмеження. Згідно з документом, вводяться "зелені" і "жовті" COVID-сертифікати, які дозволяють працювати закладам у різних зонах епіднебезпеки без обмежень.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.