Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Усі бомбосховища Харкова готові — Терехов

Фото: Сергей Колов/KHARKIV Today
У сховищі на ТЕЦ-3 можуть розмістити 400 чоловік.

Сховища і укриття Харкова перебувають у найвищому ступені готовності.

Про це заявив міський голова Ігор Терехов. Сьогодні він проінспектував одне з таких сховищ у підвальному приміщенні ТЕЦ-3 на вулиці Енергетичній у Слобідському районі, а також сховище у метрополітені.

У сховищі на ТЕЦ-3 можуть сховатися 400 людей. На підприємстві працює 200, тому тут готові прийняти, у разі потреби, ще 200 жителів мікрорайонів (це околиці парку Машинобудівників). 

Приміщення із залізобетону знаходиться на глибині 5 м, його загальна площа 430 кв. м. Має два основні входи та один аварійний. Приміщення обладнане електромережею, опаленням, водопроводом та каналізацією, зв'язком, вогнегасниками, запасом інструментів, спеціальними комбінезонами та протигазами.

"Все готове повністю за технологічною картою. Ми забезпечені продуктами харчування на перший час, є маски та засоби індивідуального захисту, є спеціальна кімната для людей, які захворіли, у яких коронавірус. Є потужні вентиляційні установки, технічна та питна вода", — розповів мер. 

Щодо решти сховищ і укриттів, вони, за словами міського голови, також перебувають у повному порядку. Але розвішувати оголошення про те, де укриття, на під'їздах поки що не будуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навколо Харкова сформовано два пояси оборони

"У нас повністю все підготовлено. Все є. Є чітка домовленість з усіма органами влади. Самостійно в даній ситуації ніхто не має права діяти, має бути чітка вертикаль. Буде команда — відразу все буде розвішено. У разі чого подається сигнал "Увага всім", отже, люди повинні включати радіо, дивитися на мобільний телефон. Будуть команди — ми все зробимо", — пояснив Харківський міський голова.

За словами мера, укриття підготували ще у 2014-2015 рр., тоді на це витратили з бюджету 30 мільйонів гривень.

У Харкові є понад 300 укриттів на підприємствах, а також станції метро, переходи, паркінги та понад чотири тисячі найпростіших укриттів — підвалів. Сховатись від бомбардувань та обстрілів можна далеко не у всіх житлових будинках. Наприклад, у так званих "хрущовках" підвали часто не передбачені.

Подивитися, де знаходиться найближче укриття, можна на інтерактивній карті ДСНС.  

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.