Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Українські виші не хочуть втрачати іноземних абітурієнтів під час війни

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
Надходження іноземних студентів у силі.

Вступна кампанія для іноземців проводитиметься онлайн.

Цього року українські вищі навчальні заклади прийматимуть на навчання іноземних абітурієнтів, незважаючи на війну. Про це заявив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

"На сьогодні ми плануємо провести вступну онлайн-кампанію. Є деякі питання, але ми їх вирішимо, щоб освіта була затребуваною у всьому світі", - сказав Шкарлет.

Зазначимо, 1 січня 2022 року в українських вишах навчалося майже 80 000 іноземних студентів. За словами Шкарлета, за останні два роки кількість іноземних студентів в Україні значно зросла, що свідчить про довіру до національної системи освіти. Як буде організовано вступну кампанію у вишах тих міст, де продовжуються військові дії, міністр не уточнив.

Для українських абітурієнтів буде організовано національний мультипредметний тест, який складається із завдань з математики, української мови та історії України. Як пояснив Шкарлет, для цього планують провести три сесії.

Як писав KHARKIV Today, у Харківському національному університеті ім. Каразіна з 4 тисяч іноземних студентів 80% продовжують навчатися дистанційно і мають намір отримати диплом. Наразі в університеті пом'якшили умови оплати за навчання за контрактом: студентів, які не можуть вчасно внести гроші, не відраховуватимуть.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.