Харківські вчені перемогли у конкурсі наукових зображень
Троє харківських науковців стали переможцями "Конкурсу наукових зображень 2024".
Це — Олександр Богомаз з Інституту іоносфери НТУ "ХПІ", радіофізик і озонометрист Анна Соіна з Радіоастрономічного інституту НАН України у Харкові та зоолог Андрій Утєвський з ХНУ імені В.Н. Каразіна. При цьому Олександр Богомаз та Анна Соіна брали участь у конкурсі зі антарктичної станції "Академік Вернадський", бо вони — учасники 29-ї Української антарктичної експедиції. Зараз науковці знаходяться , і прямо зараз вони на шляху зі станції до України.
"Перемогу всім харківським науковцям принесли антарктичні фотографії, оскільки і Андрій Утєвський у минулому також брав участь у кількох антарктичних експедиціях на станцію "Академік Вернадський", яка розташована острові Галіндез архіпелагу Аргентинські острови", — розповів KHARKIV Today член оргкомітету конкурсу, документатор російських воєнних злочинів Сергій Петров.
Олександр Богомаз посів перше місце в номінації "Люди в науці" із серією фотографій з біологом Сергієм Єрмоленком з ДНУ імені Олеся Гончара. Анна Соіна здобула друге місце в "Загальній категорії" з фотографією веселки в Антарктиді — це дуже рідкісне явище.
"Моя фотографія була зроблена ще на початку нашої зимівлі 29-ї Української антарктичної експедиції на станції "Академік Вернадський" на початку антарктичної зими. У нас було багато веселок, але ця унікальна тим, що відбувалася під час снігопаду", — розповіла Анна.
Андрій Утєвський здобув четверте місце у номінації "Живі організми" із світлиною антарктичної морської зірки Лабідіастер кільчастий, яка була зроблена з акваторії станції Академіка Вернадського на глибині близько 40 метрів.

Церемонія нагородження проходила 29 березня у Києві у гібридному форматі: деякі переможці змогли долучитися лише онлайн. Ювілейний, 10-й "Конкурс наукових зображень" проводитимуть восени цього року.
Як писав KHARKIV Today, харківський науковець увійшов до складу 30-ї української антарктичної експедиції. Андрій Сопін раніше вже провів чотири річні експедиції в Антарктиді, він працює у Радіоастрономічному інституті НАН України.