Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Убитих росіянами цивільних харків'ян будуть ховати безкоштовно

Ілюстративне фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today
Більшість кладовищ у Харкові та області закриті через небезпеку, військових та цивільних здебільшого ховають на кладовищі №18.

Місто власним коштом буде ховати загиблих військових та цивільних.

На позачерговій сесії Харківської міської ради 2 липня депутати затвердили Програму організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних сил України, інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань, а також цивільних осіб, загиблих (померлих) у результаті ворожих обстрілів та руйнувань, спричинених військовою агресією РФ проти України.

У рішенні сказано, що програма розрахована на три з половиною роки — до 2027 року, але не довше, ніж строк дії воєнного стану. Гроші на поховання будуть брати з бюджету громади, також використовуватимуть інші джерела фінансування.

"Метою Програми є забезпечення належного ставлення до тіл загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, цивільних осіб, загиблих (померлих) у результаті ворожих обстрілів та руйнувань, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, шляхом їх безоплатного поховання", — зазначено у рішенні.

У програмі передбачено, що відшкодування з бюджету громади витрат на послуги з безоплатного поховання будуть здійснювати у розмірі фактичних витрат виконавця таких послуг, однак не більше, ніж граничний рівень, який не має перевищувати три прожиткові мінімуми для працездатних станом на 1 січня бюджетного періоду, в який будуть надати такі послуги.

Які послуги та предмети надаватимуть за програмою:

  • автотранспортна послуга (перевезення труни від будинку до кладовища (крематорію) та перевезення людей, які супроводжували труну з тілом, у зворотному напрямку),
  • перенесення труни з тілом від машини до місця поховання,
  • послуга організатора обряду поховання;
  • копання могили вручну,
  • розвантаження труни з тілом та предметів ритуальної належності з їх перенесенням (у крематорії),
  • кремація,
  • поховання або підпоховання урни з прахом у колумбарну нішу, в існуючу могилу, у землю,
  • пакет, урна для праху,
  • дерев'яна труна з внутрішньою та зовнішньою оббивкою,
  • похоронний вінок, дерев'яний хрест, намогильна табличка з написом.

Минулого року у Харкові поховали 625 загиблих або померлих військових та 15 цивільних, які загинули або померли унаслідок російських обстрілів. За пів року 2024 року поховали 221 військового та 77 цивільних.

"В умовах невизначеності, пов'язаної з відсутністю можливих часових орієнтирів щодо закінчення бойових дій, спричинених збройною агресією російської федерації, з огляду на масштаби руйнувань житлового фонду та об’єктів інфраструктури міста Харкова в результаті постійних ворожих обстрілів існує нагальна потреба в організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців, а також цивільних осіб, загиблих (померлих) у результаті ворожих обстрілів та руйнувань", — сказано у паспорті програми.

Як писав KHARKIV Today, 31 травня Україна повернула тіла 212 захисників. Серед загиблих військових були ті, хто обороняв Харківський напрямок.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.