Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У зруйнованому виші Харкова розробляють кошторис відновлення

Фото: Сергій Козлов/KHARKIV Today
В університеті Бекетова закрили вікна, які були зруйновані під час ракетного удару.

За час війни Росія завдала 15 ударів по університету Бекетова.

У центральному корпусі Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова, який був пошкоджений через обстріл російських окупантів 5 лютого, закрили вікна та продовжують розбирати завали. Також у будівлі вишу відновлюють перехід між корпусами. Про це пише "Суспільне" з посиланням на будівельника Миколу Ямпольського та проректора університету з науково-педагогічної роботи Володимира Росоху.

Відновлювати доведеться увесь перехід. Наразі будівельники роблять цегляну кладку. Ракета потрапила у центральний корпус, зруйнувала три поверхи, сусідні корпуси також постраждали — там вилетіли вікна. Зараз на місці відбирають цеглу та складують. За словами Володимира Росохи, вже відібрали понад 30 000 цеглин. Пізніше вони знадобляться для відбудови корпусу. Через обстріл в університеті Бекетова пошкоджені майже 90% вікон. Закрили вікна нещодавно, у роботах брали участь співробітники вишу.

Наразі в університеті розробляють кошторис. До цього також залучені співробітники вишу. Завершити кошторис планують приблизно за два місяці, після чого почнуть відбудовувати пошкоджений корпус.

"Щоб були надані кошти, потрібно зробити документацію. На це потрібні кошти, а в нас їх немає. Тому ректор прийняв рішення та створив робочу групу по проєктуванню з викладачів наших кафедр. У них є задача розробити кошторис на відбудову цього корпусу. Хочемо за пару місяців розробити кошторис", — розповів Володимир Росоха.

Гроші університету перераховують на два благодійні фонди. Як розповів Росоха, кошти йдуть до благодійних фондів і від студентів, і від співробітників вишу. Нещодавно студентський сенат перерахував 600 000 гривень на відновлення вишу. Це були кошти, які виділялися для роботи зі студентами.

Загалом із початку війни Росія 15 разів обстріляла корпуси та гуртожитки університету Бекетова. Через удари 24 будівлі пошкоджені та три зруйновані — це понад 80% будівель.

ун
Університет Бекетова 7 березня 2023 року. Фото: "Суспільне"

Як писав KHARKIV Today, 5 лютого о 8:20 російські окупанти завдали два ракетних удари по центру Харкова. Внаслідок обстрілів пошкоджена будівля Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова та житлові будинки.

Постраждали п'ятеро людей: охоронець вишу, а також 54-річна жінка та троє чоловіків 51, 55 та 58 років. Жінка й троє чоловіків постраждали через влучання ракети біля житлових будинків.

Отключить проверкуПремиальные предложения

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.