Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У захопленій громаді у Харківській області росіянам "здають" сусідів і знайомих

Фото: Боровской поссовет
Противник намагається провести перепис людей і автомобілів.

У деяких населених пунктах окупанти призначили "своїх" старост із місцевих жителів.

Борівська громада залишається тимчасово окупованою російськими військами. Бойові дії на території громади поки що не ведуться, але окупанти розосереджені за різними населеними пунктами громади. Про це повідомили у Борівській селищній раді.

"Основна їх маса, за даними аеророзвідки, перебуває на півдні та південному сході Борівщини. Особливо великі скупчення живої сили та військової техніки росіян спостерігаються у маленьких селах громади на кордоні з Луганською та Донецькою областями. До того ж, велика кількість ворожих військ проходить через громаду транзитом" — поінформували там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Ізюма після депортації повертаються до України

Тимчасово громадою керує окупаційна комендатура на чолі з російським військовим комендантом, якому допомагають місцеві колаборанти.

"У деяких населених пунктах комендатура призначила "своїх" старост серед місцевих жителів. Нові "старости" прислуговують окупантам, надають інформацію про жителів, поширюють серед населення неправдиву інформацію про стан справ на фронті та в Україні, повторюючи російські наративи, нібито Харків захоплений, а влада у Києві капітулює. Нагадуємо, що за державну зраду та колабораціонізм в Україні передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на різні терміни аж до довічного", — повідомило місцеве керівництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські гаубиці M777 допомагають гнати росіян від Харкова

За їхніми даними, в окупації почали активно проявляти себе представники маргіналізованих груп громади.

"Тепер вони безкарно і за підтримки окупантів займаються крадіжками, пограбуваннями, пишуть у комендатуру доноси та скарги на знайомих і сусідів, повідомляють рашистам інформацію про людей і місцевість, що цікавлять. У Підлимані навіть з'явився пункт прийому викраденого майна, де відкрито скуповують награбоване" — розповіли у Борівській селищній раді.

Там уточнили, що окупанти намагаються провести своєрідний перепис населення та автомобільної техніки.

"Наприклад, у Пісках-Радьківських вони спочатку обходили кожне домоволодіння і ніби складали реєстр потреб у ліках, записуючи персональні дані людей. Тепер вони складають списки, кому, скільки і для яких машин потрібно пального, таким чином переписуючи дані про всі транспортні засоби у селі", — поінформували у Борівській громаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителів частково зачищеної громади у Харківській області просять поки не повертатися додому

Місцеве керівництво додало, що періодично загарбники влаштовують показову роздачу гуманітарної допомоги.

"Але ця допомога надається у дуже обмеженій кількості і виключно під запис відеокамери для створення пропагандистських роликів, які потім транслюють на сепаратистських і російських каналах. Водночас, просто прийти і отримати гуманітарку звичайним людям, які дійсно потребують допомоги, практично неможливо", — пояснили у Борівській селищній раді.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.