Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У водосховищі на окупованій Харківщині загинуло риби майже на мільярд гривень

Фото: Держекоінспекція
Зокрема, знищені карасі сріблясті, лящі, соми та судаки.

Оскільське водосховище залишилося без двух мільйонів риб. 

Спеціалсти екоінспекції підраховують збитки дій, завданих окупантами екоситемі Харківщині. Так, через скид води на Оскільському водосховищі (розташоване в Ізюмському та Купʼянському районах) у нерестовий період загинуло риби на суму понад 883,7 мільйона гривень. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції. 

"Скид води, який відбувся при руйнуванні гідроспоруди у весняний нерестовий період внаслідок ворожих дій окупантів, що пошкодили греблю водосховища 13 березня, означає практично повне виключення нерестового фонду з циклу природного відтворення для всіх екологічних груп", — пояснили там.

У результаті:

  • завдана шкода водним ресурсам;
  • зруйновано екосистему водосховища;
  • знищені цінні види риб та інші живі водні ресурси;
  • знищені сотні кілометрів нерестовищ.

За інформацією Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук, внаслідок бойових дій було знищено 1 997 500 екземплярів риб, серед яких: білизна, карась сріблястий, краснопірка, лин, лящ, сазан, сом, судак, окунь та інші.

"Фахівці Державної екологічної інспекції у Донецькій області розрахували розмір збитків, завданих державі, який складає 883,7 мільйона гривень. Матеріали справи передали до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження та подальших репарацій", — повідомили екологи.

Збитки, завдані окупантами Оскільському водосховищу, зростають.

Раніше розрахували шкоду, завдану водосховищу через обміління, у розмірі понад 2,1 мільярди гривень.

Оскільське водосховище — велике руслове водосховище на річці Оскіл, одне з найбільших в Україні з об'ємом 474,3 мільйона кубометрів води, площа становить 122,6 квадратних кілометрів, а довжина — 84,6 кілометрів, середня ширина 1,6 кілометри, максимальна ширина — 4 кілометри.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.