Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У центрі Харкова по-іншому запрацюють світлофори

Иллюстративное фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
На ділянці проспекту Науки змінять схему роботи світлофорів.

Розробники проаналізують існуючу схему організації дорожнього руху та аварійність на проспекті Науки за останні три роки, після чого представлять нову схему координації світлофорів.

Департамент інфраструктури Харківської міської ради планує замовити послугу з розробки схеми координації світлофорів на проспекті Науки — ділянку від перехрестя з проспектом Незалежності до перехрестя з вулицею Мінською включно. Відповідний тендер опублікований на сайті державних закупівель ProZorro.

"Підставою стало рішення другої позачергової сесії Харківської міськради восьмого скликання від 30 грудня 2020 року №13 / 20. Надання послуг здійснюється за проєктом-переможцем "Створення плану координації світлофорів на проспекті Науки на підставі імітаційного моделювання", який реалізується у 2021 році у рамках міської цільової програми "Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова", — сказано в документації.

Фірма-підрядник повинна буде визначити раціональну тривалість циклу світлофорного регулювання, початок його включення на всіх світлофорних об'єктах ділянки, тривалість і послідовність основних фаз циклу. Оцінку результатів реалізації виконають в імітаційній моделі об'єкта.

Вихідними даними стануть паспорти світлофорів, які сьогодні встановлені на проспекті Науки, існуюча схема організації дорожнього руху, дані про аварійність на перехрестях проспекту Науки за останні три роки і  перспективні проєкти організації дорожнього руху (обладнання велодоріжок і паркувальних місць).

Відтак підрядник підготує звіт з таких розділів:

  • Загальні вимоги. Аналіз сучасних підходів до організації координованого управління дорожнім рухом у містах;
  • Обстеження параметрів руху транспортних потоків на ділянці проспекту Науки;
  • Побудова схеми координації та аналітична оцінка втрат часу транспортних засобів на подолання координованої ділянки до і після впровадження схеми;
  • Оцінка ефективності схеми координації за допомогою імітаційного моделювання об'єкта.

Аукціон призначений на 18 жовтня. Схему повинні розробити до 1 грудня 2021 року.

проспект Науки
Ділянка проспекту Науки, де організують роботу світлофорів по-новому. Карта: документація

Як писав KHARKIV Today, у листопаді 2020 року на острівці безпеки на проспекті Науки у Харкові Volkswagen Passat збив чотирьох пішоходів (один з них дитина). Трьох постраждалих — чоловіка, хлопчика і жінку госпіталізували до Харківської міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги. Остання була у комі, лікарям не вдалося її врятувати, хлопчик пережив багатогодинну операцію.

Також у липні 2021 року на проспекті Науки в районі ресторану "Япошка" син народного депутата від "Опозиційною платформи — За життя" Олександра Фельдмана — Олександр потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. На дорозі зіткнулися Range Rover під керуванням Фельдмана і BMW X6. Олександр Фельдман пошкодив плече, його дитину і няню госпіталізували до лікарні.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.