Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У центрі Харкова консервують пам'ятку архітектури

Фото: Ірина Багалій.
Будинок на вулиці Чернишевській, 25 постраждав через обстріл росіян у березні 2022 року.

У будинку на "площі п'яти кутів" почали роботи з консервації.

Комунальники мають законсервувати пам'ятник архітектури до зими. Триповерховий будинок за адресою Чернишевська, 25 був пошкоджений у березні 2022 року: на подвір'ї вибухнула ракета, пожежа знищила верхній поверх, значно пошкоджені інші, вибиті вікна і двері. Минулої зими будинок так і не законсервували, хоча міська рада витратила 295 000 гривень на технічне обстеження стану будинку, його інженерних мереж.

Відтоді депутатка Харківської міськради Ірина Гончарова разом із жителями вимагали законсервувати будівлю.

"Розпочалися роботи з консервації будинку-пам'ятки архітектури на Чернишевській. грудня минулого року ми разом з мешканцями будинку ходили бюрократичними колами між міським Департаментом ЖКХ і обласним Департаментом архітектури та містобудування. Будинок обстежували різноманітні комісії, але роботи ніяк не починалися. А зима все ближче. Другу зиму без даху будинок не переживе. За особистим розпорядженням мера Ігоря Терехова роботи з консервації пам'ятки нарешті стартували! Керівник будівельної організації каже що робота складна, через велику площу даху і знищене перекриття між верхнім поверхом та горищем. Працюватимуть альпіністи і кран. Але обіцяє, що зимуватиме з хоч і тимчасовим, але надійним дахом", - повідомила Ірина Гончарова.

1
Будинок на Чернишевській, 25. Фото: А. Парамонов.

Ім'я архітектора цього будинку з невеликою баштою невідоме, відомо лише, що побудований він у 1912 році і є пам'яткою архітектури місцевого значення. За інформацією дослідника історії Харкова Андрія Парамонова, це був прибутковий будинок міщанина Андрія Куксіна.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.