Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Товмасяна немає процесуального статусу в кримінальному провадженні за фактом хабара — НАБУ

Вдома і у кабінеті у голови Харківської облради проходили обшуки.

Заступника голови Харківської облради Артура Товмасяна підозрюють в отриманні мільйонного хабара від директора комунального підприємства.

Процесуального статусу у голови Харківської облради немає, інформацію про його причетність перевіряють. Слідчих дій з Артуром Товмасяном не проводили. Процесуальний статус у кримінальному провадженні є тільки у двох осіб — підозрюваних. Про це повідомив детектив Національного антикорупційного бюро України Микола Карась.

"Досліджуються всі обставини, оцінка всіх обставин кримінального провадження буде надана саме у рамках досудового розслідування. Інша інформація — таємниця досудового розслідування і на даний момент не може бути розголошена", — пояснив детектив НАБУ.

Подозреваемый замглавы Харьковского облсовета. Фото: НАБУ
Один з підозрюваних. Фото: НАБУ

За словами Карася, у результаті обшуків, які тривали до 07:00 23 липня, пред'явили підозри в отриманні хабара заступнику голови Харківської облради і адвокату-посереднику. Зокрема, обшуки проходили вдома і у кабінеті Артура Товмасяна, звідти також вилучили речі і документи.

"Ми будемо звертатися з клопотанням про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. І, відповідно, вказане клопотання про тримання під вартою передбачає обрання слідчим суддею застави", — розповів детектив НАБУ.

Фото: НАБУ
Фото: НАБУ

Карась уточнив, за допомогою звернувся сам потерпілий, у нього вимагали 1 мільйон 50 тисяч гривень за збереження посади.

"Директор комунального підприємства звернувся до НАБУ з відповідною заявою про вчинення кримінального злочину. Це дало нам можливість зареєструвати кримінальне провадження, почати слідчі дії і, у подальшому, досудове розслідування, у рамках якого були встановлені обставини, які дали нам можливість у подальшому повідомити про підозру. Питання було відносно не ініціювання питання про звільнення з посади директора комунального підприємства, оскільки з ним був продовжений контракт. Людина працювала на законних підставах і тому через не ініціювання питання про звільнення людини, тобто, винесення даного питання на сесію облради, і надавалися гроші", — повідомив детектив НАБУ.

Нагадаємо, 22 липня Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили заступника голови Харківської облради і його спільника — адвоката під час отримання хабара. За даними НАБУ, від директора комунального підприємства вимагали 1 мільйон 50 тисяч гривень за те, щоб той залишився на посаді. Гроші передавали частинами, після отримання останнього траншу в 350 тисяч гривень учасників корупційного злочину викрили. 23 липня повідомлення про підозру фігурантам підписала генеральна прокурорка Ірина Венедіктова. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.