Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У селі неподалік Харкова відзначили день визволення від окупантів

Фото: Суспільне
1
Мешканці Руської Лозової провели толоку.

29 квітня прибирати вулиці вийшли 200 жителів Руської Лозової.

Люди вигрібали бур'ян, обпилювали гілки та збирали сміття. Таким чином вони відсвяткувати річницю визволення від окупації, яка тривала два місяці, — розповідає Суспільне. Харків.

Нині у Руській Лозовій проживають близько 700 мешканців, але люди поступово повертаються.

"Визволення Руської Лозової мало велике значення для Дергачівської та Малоданилівської громад, а також для міста Харкова. Ця успішна операція Сил оборони України дозволила відкинути ворога від обласного центру та зменшити інтенсивність обстрілів Дергачів, Малої Данилівки, Черкаської Лозової, Лісного, П'ятихаток та Олексіївки. Завдяки цьому було збережено сотні людських життів", — розповів голова Дергачівської громади Вячеслав Задоренко.

Разом з односельцями на толоку вийшла місцева жителька Олена Губарєва.

"У нас будинок цілий. Але у сусідів горіло, до нас летіли уламки та шифер. Побило трохи, а так все добре. Поки у підвал добіжиш з дідом, який переніс інсульт, бомбардування закінчиться. 29 квітня минулого року бомбили, а також звільнення було. Коли наші військові зайшли, то була радість. Приємно було. Ми ще залишались, інші — повиїжджали. Ми з дідом залишились, а 3 травня виїхали", — розповіла Олена Губарєва.

Жителька каже, що толока потрібна, оскільки об’єднує людей. 

Вячеслав Задоренко розповів, що нині у селі відновлюють пошкоджені електромережі.

"Замінована територія не дає можливості швидко відновити електропостачання, але в деякій частині села електрика вже є. Роботи не припиняються, сподіваємося з погодними умовами вдасться відновити ще частину", — повідомив Задоренко.

За його словами, цього року село планують перейменувати. Люди пропонують назвати населений пункт Українською Лозовою.

"Створили топонімічну комісію, яка займається перейменуванням вулиць, а також заміною назв. Плануємо винести на обговорення громадських слухань зміну назви Руської Лозової та міста Дергачі — повернути йому історичну назву Деркачі. Деякі вулиці хочемо назвати на честь підрозділів, які звільняли нашу Дергачівщину. Потім будемо звертатись до обласної ради, щоб перейменувати", — пояснив голова Дергачівської громади.

Треба зібрати щонайменше 50% місцевих жителів, які мають повернутися до громади, а потім проведуть слухання.

Як писав KHARKIV Today, у громаді на Харківщині запросили відсвяткувати річницю звільнення від окупантів.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.