Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У районній бібліотеці Харкова перевіряють знання української у чиновників

Фото: Харьковский горсовет
На тестування чекають два рази у тиждень.

Кандидатам на державні посади обов'язково потрібно пройти тест на рівень володіння українською мовою. У Харкові іспити проводять в університеті ім. В.Н. Каразіна та Центральній бібліотеці ім. І. С. Тургенєва.

З 30 липня у бібліотеці почали тестувати на знання державної мови. За раз там можуть прийняти три людини, через ажіотаж розглядають можливість обладнати ще кілька місць. Про це KHARKIV Today повідомила директорка харківської Центральної бібліотеки ім. І.С. Тургенєва Слобідського району Валентина Іванова.

"Ми проводимо іспити двічі у тиждень — у середу і п'ятницю. Приймаємо за раз три людини. Пройшло два іспити — один минулого тижня, другий — на цьому, наступний буде у п'ятницю, 6 серпня", — розповіла директорка бібліотеки.

Щоб скласти іспит, потрібно попередньо записатися і вибрати пункт тестування.

"Запис на іспит, авторизація кожної людини проходить тільки через сайт Національної комісії зі стандартів державної мови. Спочатку потрібно авторизуватися, відкрити свій особистий кабінет, а потім стежити за повідомленнями комісії, коли відкривається запис на іспит. Вони публікують у себе на сайті і на сторінці у Facebook, після цього, як тільки виставили таке повідомлення, потрібно швидко реєструватися", — пояснила Валентина Іванова.

Раніше було відомо, що у Харкові пройти тестування можна тільки у Центрі тестування рівня володіння українською мовою у ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Але з'ясувалося, що така можливість є і у бібліотеці.

"Українська бібліотечна асоціація та Національна комісія підписали меморандум про те, що бібліотеки можуть приєднатися, додати свої технічні ресурси, щоб держслужбовці змогли пройти такий іспит. Наша бібліотека відгукнулася на цей заклик, ми подали також заявку, що готові підтримати цю ініціативу і уклали договір з національною комісією з державної мови. У нас інструктор є із співробітників бібліотеки, теж зареєструвалася на сайті комісії, підписала договір і все", — повідомила директорка бібліотеки.

Центральна бібліотека ім. І.С. Тургенєва Слобідського району знаходиться на вулиці Чорноморській, 3.

Нагадаємо, скласти іспит на знання української мови потрібно, щоб працювати у державній структурі. Це займає дві години. Завдання складається з двох частин: письмової та усної.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.