Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У посвідченнях водія з'явиться нова позначка

Позначки стосуються коробки передач.

За наявності позначки про складання іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою можна буде їздити тільки на таких автомобілях. Якщо позначки не буде, то водії зможуть керувати будь-якою машиною і з автоматичною коробкою передач, і з механічною.

29 грудня в Україні запровадили нові позначки щодо складання практичного іспиту на машині з автоматичною коробкою передач. Про це повідомили у Головному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ України.

"Позначка вказується у графі 12 документа у вигляді коду "78". За її наявності водії можуть керувати авто тільки з автоматичною коробкою передач, а за відсутності — з будь-якою. Зміни не торкнуться тих водіїв, яким посвідчення водія було видане раніше", — сказано у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові інспектор вимагав хабара від учениці автошколи

Як пояснили у Головному сервісному центрі МВС, нові позначки запровадили відповідно до змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 року №1007. Окрім позначок, зміни стосуються видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами з метою трансформації держави у бік європейських цінностей.

Сьогодні змінився дизайн бланка посвідчення водія. Тепер він темно-рожевого кольору, став захищенішим від підробок. У бланку є електронний носій, вказується термін дії бланка, група крові та резус-фактор водія, планується запровадити позначку про надання згоди чи незгоди на посмертне донорство.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.