Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

07 квітня, 2021 - 13:26

У полтавському суді пройшло перше засідання у справі Кернеса

Кернес суд
Київський райсуд Полтави почав заново розглядати справу Кернеса.

У січні 2020 року справу мера Харкова Геннадія Кернеса повернули до суду першої інстанції через півтора року.Наприкінці 2021 року суд у Полтаві завершив підготовче засідання, сьогодні відбулося перше засідання по суті.

7 квітня 2021 року в Київському районному суді Полтави відбулося перше засідання у справі, де обвинувачений —  Харківський міський голова Геннадій Кернес і його охоронці Віталій Блинніков і Євген Сміцький. У суді були присутні обвинувачені Блинніков і Сміцький і їх адвокати Лідія Ізовітова, Олександр Гунченко і Юлія Плетньова. Постраждалих Сергія Ряполова, Олександра Кутяніна і їх адвоката Тетяни Зелькіної не було. Про це KHARKIV Today повідомила прессекретарка Київського райсуду Полтави Лілія Калиниченко.

На першому засіданні прокурор зачитав обвинувальний акт, суд оголосив перерву для виклику потерпілих на допит.

"Засідання було проведено і в ньому оголосили перерву. Сьогодні було оголошення прокурором змісту обвинувального акта, а також був визначений порядок проведення судового слідства. Це все робиться на першому судовому засіданні. Викликано постраждалих для допиту", —  пояснила Калиниченко.

Наступне засідання відбудеться через тиждень.Як писав KHARKIV Today, 29 січня в Київському райсуді Полтави відбулося перше підготовче засідання у справі Геннадія Кернеса і його двох охоронців (засідання відбулося через майже рік). Суд задовольнив право родичів Кернеса про продовження розгляду звинувачення для його реабілітації.

Нагадаємо, після смерті Геннадія Кернеса один з адвокатів — Олександр Гунченко заявив, що сім'я мера Харкова не хоче закриття справи про тортури, в суді будуть наполягати на реабілітації. Завершили підготовче засідання 25 березня 2021 року.

Відзначимо, 31 січня 2020 року Апеляційний суд Полтави прийняв рішення повернути справу за звинуваченням Кернеса до суду першої інстанції — Київського райсуду Полтави. Таке рішення було прийнято через півтора року розгляду апеляції потерпілих і їх адвоката.

2 березня 2015 року міському голові Харкова і двом його охоронцям повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України. Їх звинувачують у викраденні, тортурах і погрозі вбивством двом активістам євромайдану — Сергію Ряполову і Олександру Кутяніну.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.