Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У переможця аукціону не знайшлося 100 мільйонів гривень на спиртзавод у Харківській області

Фото: Укрспирт
Об'єкт можуть купити удвічі дешевше.

На торгах за Караванський спиртзавод змагалися три компанії, стартова ціна виросла у 4,4 раза.

Фірма-переможець аукціону "Імекс-Про" відмовилася від покупки майна Караванського спиртзаводу (недалеко від Люботина) за 101 млн гривень. Інформацію про це опублікували на сайті ProZorro.Продажі, передає Харківський антикорупційний центр.

"За об'єкт приватизації на торгах змагалися три компанії, а стартова ціна виросла у 4,4 раза — з 23 мільйонів 100 тисяч гривень до 101 мільйона гривень.Але  переможець відмовився від підписання договору. Тепер майно спиртзаводу може придбати фірма "Ревітес" за 53 мільйони гривень. Засновник фірми — фірма "Альтернатив Енерджі Сорсес Солар" ( "АЕС Солар")", — пояснили у ХАЦ.

За даними сайту "Наші гроші", у минулому році "АЕС Солар" купила на аукціоні Фонду держмайна Артемівське місце здійснення діяльності та зберігання спирту ДП "Укрспирт" (у Мерефі) за 50 мільйонів гривень, піднявши на торгах ціну на 70% від стартової ціни 29 мільйонів 600 тисяч гривень.

"У фірми "АЕС Солар" є у власності сонячна електростанція у Мерефі. Власницею фірми зараз значиться Міліца Волкова, відома як доцент кафедри менеджменту і публічного адміністрування університету міського господарства ім. О.М. Бекетова. Фірму оформили на неї у 2019 році, раніше її власником була фірма "Міжнародна страхова компанія" бізнесмена Василя Хоми, також відомого як заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна до і в період Майдану. Нещодавно Хома працював головою Сумської обласної державної адміністрації", — розповіли у ХАЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будівлю у центрі Харкова пустили з молотка

Антикорупційники уточнили, новий власник отримає будівлю заводу площею 11 980,5 квадратних метра, зокремаі адміністративний корпус, виробничі корпуси, склади, спиртосховища, зерносховища, а також технологічне обладнання.

Нагадаємо, Караванський спиртзавод заснований у 1837 році. Модернізували завод у 2019 році. У травні 2021 року Караванське місце здійснення діяльності та зберігання спирту державного підприємства "Укрспирт" (недалеко від Люботина) виставили на продаж. У червні онлайн-аукціон з приватизації завершився. Переможець аукціону повинен був підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і розрахуватися.

У ХАЦ з'ясували, фірма-переможець "Імекс-Про" пов'язана з оточенням ексдиректора Заводу шампанських вин. 

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.