Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У найнебезпечніші години на дороги Харкова виведуть додаткові патрулі поліції

Фото: KHARKIV Today.
Поки що "додадуть" 15 екіпажів патрульної поліції.

У місті стартує експеримент із зниження рівня злочинності.

Додаткові екіпажі патрульної поліції вийдуть на вулиці Харкова з понеділка, 29 листопада. Нововведення анонсувала керівниця Патрульної поліції Альона Стрижак за тиждень після засідання Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності, під час якого обговорювалося питання зростання кількості резонансних ДТП. Патрулі з'являться на дорогах у години найбільшого навантаження, повідомляє "Объектив".

"З сьогоднішнього дня розпочинаємо новий комплекс заходів щодо зниження аварійності у Харківській області. Він полягає у залученні значної кількості додаткових екіпажів у годину пік, тобто тоді, коли відбувається велика кількість ДТП. А також у години, коли більше навантаження на вулично-дорожню мережу саме Харкова та Харківської області", — сказала Стрижак.

Спочатку до додаткового патрулювання залучать 15 екіпажів, але потім обіцяють збільшити кількість спецавтомобілів на дорогах.

"У зв'язку з тими ДТП, які відбуваються через грубі порушення правил дорожнього руху, запроваджено саме цей комплекс заходів. Найчастіші порушення правил дорожнього руху — проїзд на заборонний сигнал світлофора, перевищення швидкості руху, перетин суцільної лінії. Останнім часом порушує правила і громадський транспорт, ми також цьому приділимо увагу", — пообіцяла Стрижак.

За інформацією керівниці Патрульної поліції, найбільша кількість ДТП на дорогах Харківської області трапляється у проміжок з 15:00 до 19:00.

Нагадаємо, на старті роботи у Патрульній поліції Харківської області було близько 100 екіпажів. Нині їх залишилося 52. Начальниця патрульних Альона Стрижак каже, що це більше мінімально необхідної кількості, але водночас висловлює побоювання щодо майбутнього. Наразі, за словами Стрижак, некомплект патрульних становить лише 11%. Якщо врахувати, що за штатом у Патрульній поліції Харківської області працюють півтори тисячі чоловік, то не вистачає трохи більше 165 співробітників. Але тенденція не тішить.

"У мене за останні десять місяців звільнилися у півтора раза більше співробітників поліції, ніж за минулий рік. У мене зараз зростає некомплект", — заявила Стрижак на засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Причиною вона називає низькі зарплати. Наразі поліцейські отримують 13 200 гривень на місяць — для Харкова така зарплата вважається середньою. Але ставка — це приблизно 4500 тисяч, решта — всілякі доплати та премії.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.