Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У місті на Харківщині захотіли залишити вулиці Чехова і Кошового

Фото: соцмережі
У Валках перейменували кілька топонімів.

У місті Валки Богодухівського району перейменували Пушкінську вулицю, але залишили вулицю Чехова.

На сесії міськради депутати ухвалили рішення про перейменування 24 вулиць, провулків та в'їздів. У рамках деколонізації громада позбавилась від вулиці, провулка та в'їзду, названих на честь російського поета Пушкіна. Відтепер вони називатимуться шкільними. Також перейменували вулиці Гагаріна, Суворова, Маяковського, Горького.

Втім, для деяких діячів російської науки та культури зробили виключення: залишились вулиці Чехова, Мічуріна, а також провулок учасника комсомольського підпілля Олега Кошового.

валки
Рішення сесії. Фото: "Деколонізація. Україна"

Активісти групи "Деколонізація. Україна" засудили таке рішення.

"Валківщина була центром антибільшовицького повстання, має низку героїв Армії УНР та сучасних героїв. Ганьба міській раді за таке рішення", — заявили організатори руху.

У місцевих групах міста в соцмережах теж активно обговорюють перейменування. Перед сесією були проведені громадські слухання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мовному омбудсмену обіцяють змінити назву вулиці Пушкінської і станції у Харкові

"На громадських слуханнях було висловлено волю жителів м. Валки щодо того, як ми хочемо щоб називались наші вулиці, провулки та в’їзди. Чітко, з дотриманням процедури та з прозорим голосуванням ці слухання були проведені", — написала в групі "Валки. Громада" місцева жителька Наталія Пономаренко.

У місцевому краєзнавчому музеї повідомили, що Валківська міська рада без пояснення причин відсторонила директора музею від участі в роботі місцевої топонімічної комісії. Імовірно, відсутність фахової експертизи стала причиною того, що при перейменуванні вулиць не були вшановані видатні жителі Валківської громади.   

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.