Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Мін'юсту попросять 30 мільйонів на очисні споруди для колонії у Харківській області

Иллюстративное фото: Facebook
Наразі колонія не викидає стоки у річку Уди.

У Темнівській колонії накопичують стоки і потім вивозять.

25 січня у Харківській облраді пройшло засідання робочої групи з вирішення проблемних питань, пов'язаних із забрудненням річки Уди. Там озвучили пропозицію розробити обласну програму поводження з водними ресурсами Харківської області. Про це повідомили у Харківській облраді.

Серед питань, розглянутих робочою групою, була ситуація із очисними спорудами держустанови "Темнівська виправна колонія (№100)". За словами прокурора Харківської окружної прокуратури Дмитра Сировицького, встановлено, що наразі колонія нічого не викидає до річки Уди. Нагромадження стоків організували на території установи, їх вивозять автотранспортом.

"Цей вихід із ситуації можна вважати лише тимчасовим, тому що у колонії були змушені обмежити водокористування. Вирішенням цієї проблеми може бути будівництво нових очисних споруд або приєднання до централізованої каналізації. За оцінками керівництва колонії, нові очисні споруди коштуватимуть близько 30 мільйонів гривень", — сказав Дмитро Сировицький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після загибелі качок у річці Харківської області проінспектували воду

Олександр Кухар уточнив, що профінансувати будівництво очисних споруд може лише Мін'юст, йому підпорядковані колонії. Тому відповідні листи доцільно надсилати саме до цього міністерства.

Комісія підтримала пропозицію Тетяни Столяренко провести пресконференцію за участю правоохоронців, представників колонії та громадськості після отримання відповіді від Мін'юсту щодо можливості фінансування будівництва очисних споруд для колонії.

Тетяна Столяренко також повідомила, що в області наразі немає чинної програми поводження з водними ресурсами.

"Було б доцільно зібрати спеціалістів та розробити таку програму, до якої, зокрема, включити і моніторинг стану річок Харківської області. Тоді отримана інформація була б доступна всім і мала б статус офіційної", — наголосила депутатка облради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уловлювач сміття на річці Уди повністю заповнився за 12 днів

За словами першого заступника директора з наукової роботи Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (Харків) Олександра Васенка, інститут має відповідний досвід і установа готова долучитися до розробки обласної програми водних ресурсів. Зокрема, цікава тема моніторингу Сіверського Дінця (у цю річку впадають Уди) та інших річок області. Відомо, що річка Уди одна із найзабрудненіших у країні, а науково обґрунтованого моніторингу ще немає.

"До того ж, інститут спеціалізується саме на таких експертизах, які можуть бути доказами у судових процесах, тому що повністю витримуються всі необхідні методики та процедури. Адже дуже важливо обґрунтовано довести, що забруднення сталося. Наприклад, чиста і прозора на вигляд вода може бути небезпечнішою, ніж замулена, якщо у прозорій на вигляд воді розчинені високотоксичні речовини. А наявність обласної програми та фінансування її заходів дозволить проводити відповідну роботу", — розповів Олександр Васенко.

Нагадаємо, на початку серпня 2021 року Темнівська виправна колонія №100 заявила про те, що повністю припинила скидання стоків у річку Уди. Пізніше заступнику начальника колонії, начальнику одного з відділів колонії через забруднення та директору Державної кримінально-виправної служби. вручили підозри про забруднення річки. Наприкінці листопада обвинувальний акт щодо них передали до суду

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.